Gmina Sierakowice Kultura Szkolnictwo

Gowidlino. Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Kacper Klebba ze SP w Kamienicy Królewskiej z tytułem laureata

14 marca odbył się IV Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II organizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Gowidlinie. W konkursowych zmaganiach zmierzyli się uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

Celami konkursu od lat są: zainteresowanie uczniów wiedzą religijną, poznanie życia i działalności papieża Jana Pawła II, szlachetna rywalizacja uczniów i promowanie właściwych wzorców zachowań wśród dzieci i młodzieży. Do tegorocznej jego edycji przystąpiło 290 uczniów z 20 szkół podstawowych województwa pomorskiego. Natomiast w eliminacjach wojewódzkich spotkało się 8 uczniów z następujących szkół: Borzestowo, Brodnica Górna, Goręczyno, Kamienica Królewska, Łyśniewo Sierakowickie i Mściszewice. Hasłem, które towarzyszyło rywalizacji, były słowa Jana Pawła II “Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli”.

Patronat nad wydarzeniem objęli Pomorski Kurator Oświaty Małgorzata Bielang, starosta Bogdan Łapa i wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja w następującym składzie: dr Mirosław Kuczkowski, przewodniczący Rady, ks. dr Tadeusz Knut, proboszcz parafii św. Marcina w Sierakowicach oraz ks. Wiesław Badaszek, kapelan w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie oraz Bożena Lejk, nauczycielka SP w Gowidlinie.

Laureaci konkursu

Uczniowie, którzy przeszli do etapu wojewódzkiego musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą dotyczącą papieża Jana Pawła II. Etap ten był ustny, uczniowie losowali pytania, które następnie były czytane głośno, by uczestnik dobrze zrozumiał pytanie. Zmagania były bardzo emocjonujące, jak zawsze finaliści prezentowali porównywalny poziom przygotowania.

W wyniku konkursu pierwsze miejsce zajął Kacper Klebba ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej. Drugie miejsce zajął Paweł Cichocki ze Szkoły Podstawowej w Mściszewicach. Trzecie zajęła Wiktoria Korzeniewska, uczennica Szkoły Podstawowej w Goręczynie.

Uczestnicy konkursu otrzymali od Pomorskiego Kuratora Oświaty nagrody książkowe i listy gratulacyjne, natomiast nauczycielom szkół biorących udział w konkursie wręczono podziękowania i książki za przygotowywanie uczniów. Laureaci uzyskali również 2 punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

UG/opr.red

Komentarze