Wokół nas

Grabówko. „Zajazd nad stawem”. Podsumowanie sezonu w UKS PCM

Podziękowania na zakończenie sezonu

UKS PCM Kościerzyna, pomimo początkowych trudności, zakończył sezon 2018/2019 na jedenastej pozycji, utrzymując się w Super Lidze. Stąd szczególne podziękowania dla tych wszystkich, którzy się do tego przyczynili. Tym bardziej, że przed zespołem (klubem) kolejne wielkie wyzwanie – liga zawodowa.

Dla kościerskiego UKS PCM był to już czwarty sezon w Superlidze piłki ręcznej kobiet. Zakończył się nieco słabiej niż w roku poprzednim. Zespół sklasyfikowano na 11. pozycji, ale w Pucharze Polski kościerzynianki dotarły do pierwszej ósemki. Choć pierwsza runda rozgrywek zakończyła się wynikiem bardzo słabym dla naszych dziewcząt, to przy końcu sezonu wyraźnie zaskoczyły i wygrały pięć kolejnych meczów, pokazując widowiska sportowe na najwyższym poziomie.

Uroczyste podsumowanie

W dniu 5. czerwca w „Zajeździe nad Stawem” prowadzonym przez Joannę Męczykowską, zorganizowane zostało podsumowanie tegorocznego sezonu. Na uroczystość przybyli sponsorzy klubu, trenerzy no i oczywiście główne bohaterki – zawodniczki. Wydarzenie poprowadził Dariusz Męczykowski. W podsumowaniu minionego sezonu podkreślił, że dużą, najważniejszą zasługą funkcjonowania klubu na tym poziomie jest sponsoring firmy Unibud z Wielkiego Klincza. Na początku D. Męczykowski przywitał strategicznego sponsora Eryka Klatta wraz z małżonką, która reprezentowała swoją córkę,  właścicielkę firmy Unibud, będącą przez wiele lat prezesem klubu.  W dalszej części D. Męczykowski wyraźnie podkreślił, że współpraca z firmą Unibud układała się wzorowo, w czym zasługa E. Klatta, dbającego o finanse drużyny w sposób drobiazgowy. Dodał, że wszyscy w klubie czegoś się od E. Klatta nauczyli. Państwo Klatt, oprócz wyrazów najwyższego podziękowania i szacunku, uhonorowani zostali okolicznościowymi upominkami.

Podziękowania dla samorządowców

W dalszej kolejności D. Męczykowski zaprosił na scenę samorządowców z powiatu kościerskiego. Burmistrza Kościerzyny Michała Majewskiego, wójta Nowej Karczmy Andrzeja Pollaka i wójta gminy Kościerzyna Grzegorza Piechowskiego. Włodarze gmin usłyszeli wiele ciepłych słów, podziękowań za wspieranie klubu i uhonorowani zostali pamiątkowymi statuetkami. Słowa podziękowania usłyszał również dyrektor klubu Marcin Modrzejewski, który wspiera klub swoją pracą od 10 lat. Z trenerów dzieci i młodzieży, wyrazy  podziękowania usłyszeli również Bartosz Kowalewski i Grzegorz Kuchlin, których zawodniczki odnoszą sukcesy nawet na arenie ogólnopolskiej. Na zakończenie podziękowano zawodniczkom, z których cztery będą grać w następnym sezonie w innych klubach.                 

DT+BM

Komentarze