Gmina Nowa Karczma OSP

Grabowo. Uroczystość w OSP. Druhowie otrzymali kolejny wóz bojowy

W ubiegłym tygodniu w obecności wojewody pomorskiego, przedstawicieli władz pożarniczych i samorządowych z powiatu i gminy, druhowie z OSP Grabowo otrzymali pojazd Iveco Daily SLRTBA.

Bieżący rok jest wyjątkowy w historii miejscowej jednostki. Można powiedzieć, że na jego początek do druhów trafił auto, które powitano jeszcze w grudniu ubiegłego roku. 26 sierpnia z udziałem przedstawicieli władz państwowych, strażackich i samorządowych miało miejsce uroczyste otwarcie nowej strażnicy dla jednostki. Trzy tygodnie później druhowie otrzymali specjalny prezent Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie. Był to hydrauliczny sprzęt ratownictwa technicznego firmy LUKAS.

Nowy wóz dla OSP

Kilka dni temu nastąpił kolejny, wielki dzień w historii jednostki. Otrzymała ona pojazd Iveco Daily SLRTBA. W tym ważnym dla druhów dniu swoją obecnością zaszczycili ich Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku nadbryg. Piotr Socha, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie mł. bryg. Rafał Duzowski, wojewoda Dariusz Drelich, Doradca Prezydenta RP Piotr Karczewski i wójt Andrzej Pollak.

– Samochód udało się pozyskać dzięki wielkiemu zaangażowaniu druhów oraz Komendanta P. Sochy, wojewody D. Drelicha i Doradcy Prezydenta P. Karczewskiego – wskazują druhowie.

Dodatkowo podczas wydarzenia strażacy nagrodzili wyróżnieniami i upominkami osoby, które okazały moc w rozwój jednostki. Nagrodzono nadbryg. P. Sochę, wojewodę D. Drelicha, P. Karczewskiego oraz dha Cezarego Mielewczyka.

Nad/opr.red

Komentarze