Gmina Nowa Karczma Powiat kościerski Wokół nas

Gratulacje dla Państwa Joanny i Dariusza Męczykowskich

Uroczystość  X-lecia zajazdu,  jego właściciele spędzali w gronie rodziny i przyjaciół. Były jubileuszowe życzenia, kwiaty i prezenty oraz tort dla gości. Uroczystość miała wyjątkowy charakter ponieważ zbiegła się z urodzinami właściciela.

W ubiegłą środę do „Zajazdu Nad Stawem”  licznie przybyli krewni Państwa  Męczykowskich   i ich przyjaciele. Widać było Mieczysława Struka- Marszałka Pomorskiego oraz samorządowców z powiatu kościerskiego , jego gmin i tych ościennych. Przybyli  przedsiębiorcy  o znanych nazwiskach, szefowie instytucji i urzędów. Gospodarz witał każdego z osobna.

-Zaprosiłem wszystkich tych, którzy pomogli mi budować firmę. Tych, którzy w moim odczuciu są prawdziwym  przyjacielami  rodziny- podkreślał w powitaniu D. Męczykowski.

Podstawa sukcesu

Gospodarz w swoim wystąpieniu podkreślił, że zajazd jest firmą rodzinną. W jej prowadzenie zaangażowana jest żona Joanna oraz dzieci: Oskar i Nikola. Odniósł się również do minionych dziesięciu lat funkcjonowania firmy mówiąc ,że cały czas ona się rozwijała i chciałby aby dalej tak było. Ma nawet na to konkretne plany. D. Męczykowski zaznaczył, że fundament pod nią położyli rodzice.

-Nie byłoby to  możliwe, bez tego co podarowali mi Tata i Mama. To wszystko dziś pracuje i przynosi dochody rodzinie- mówił z emocją w głosie D. Męczykowski.

Mecenas sportu

W imieniu samorządu gminnego życzenia i okolicznościowy prezent złożył na ręce jubilata Marek Wołoszyk przewodniczący Rady Gminy.

– „Zajazd Nad Stawem” dobrze wpisał się w lokalną społeczność. Stał się miejscem spotkań rodzinnych, przyjacielskich, samorządowych i nawet politycznych. Ważne jest to ,że firma ta stała się mecenasem sportu w naszej gminie. Nie do obliczenia jest to, co włożyła ona  w szeroko rozumiane krzewienie kultury fizycznej i sportu  wśród młodego pokoleni – wygłaszał laudację M.Wołoszyk.

Życzenia szefowi złożyli też najbliżsi współpracownicy min. Mateusz i Artur.

Pamiątkowa księga

Uczestnicy uroczystości  chętnie wpisywali się w wyłożoną na tą okazję księgę pamiątkową. Marszałek M. Struk pisał o zajeżdzie jako wzorcowej firmie rodzinnej. Gratulowali sukcesu wszyscy. Często wpis był zakończony prośbą o dalsze błogosławieństwo. Na gości czekały okolicznościowe grawerki. No i oczywiście jubileuszowy tort. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze do godzin wieczornych a zakończył je pokaz fajerwerków.

Redakcja Kuriera Kaszubskiego dołącza się do życzeń dla Joanny i Dariusza Męczykowskich z okazji X – lecia firmy.

D. Tryzna

Komentarze