Gmina Sierakowice Inwestycje Szkolnictwo

Jelonko. Rozbudowa miejscowej szkoły. Dach już odeskowany. Roboty przenoszą się do wewnątrz

Zgodnie z planem przebiegają prace na budowie trzeciej już sali sportowej przy szkołach w gminie Sierakowice. Inwestycję wartą prawie 5,5 mln zł realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane Walaszkowski. Rok temu gmina ogłosiła przetarg na jej realizację, a w końcu marca br. na budynku zawisła wiecha.

W bieżącym roku szkolnym do podstawówki w Jelonku łącznie z zerówką uczęszcza 92 uczniów. Przybywa ich szczególnie w klasach najmłodszych, bo ten rejon gminy jako swoje miejsce na ziemi wybiera wiele młodych małżeństw. Do tej pory jej uczniowie ćwiczyli w sali gimnastycznej o powierzchni nieco ponad 80 m2. W niej odbywały się również akademie i inne uroczystości szkolne.

– Dziewiętnaście lat jestem tu dyrektorem. Kiedy zaczynałam, to mówiło się, że byłoby dobrze gdybyśmy mieli nową salę gimnastyczną. Dziesięć lat temu zaczęliśmy o tej potrzebie myśleć intensywnie. Sześć lat temu, kiedy wyrównaliśmy boisko szkolne doszło do pierwszej, poważnej rozmowy z władzami o inwestycji. W ostatnich latach wiedzieliśmy już, że sala będzie budowana, ale pierwsze w kolejności otrzymają ją większe szkoły. Cieszę się dziś, że moje marzenie jest już prawie spełnione – mówi dyrektor placówki Ewa Kaczyńska.

Szczegóły inwestycji

24 marca na terenie budowy zorganizowano malutką uroczystość w związku z tradycyjnym zawieszeniem wiechy na dachu budynku. Uczestniczyli w niej wójt Tadeusz Kobiela, przedstawiciel urzędu gminy ds. UE, właściciel firmy wykonującej inwestycję, kierownik budowy, inspektor nadzoru oraz grono pedagogiczne i pracownicy niepedagogiczni. Poświęcenia budowy dokonał ks. Witold Pijanowski, wikariusz parafii św. Jana w Sierakowicach.

Dziś, jak mówi dyrektor placówki, dach budynku jest już odeskowany, a do budynku wchodzą podwykonawcy na prace montażowe.  

Dzięki inwestycji szkoła otrzyma nową salę gimnastyczną wyposażoną w trybuny dla około setki osób i zaplecze socjalno-sanitarne. Dodatkowo w łączniku pomiędzy halą a budynkiem szkoły powstaną dwie sale lekcyjne. Wartość inwestycji to 5,43 mln zł. Gmina Sierakowice pozyskała na nią 2,97 mln zł z RFIS Polski Ład. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Komentarze