Gmina Kościerzyna

Kaliska Kościerskie. Inicjatywa społeczności szkolnej. Szkoła wsparła kościerskie hospicjum

O szkole można powiedzieć , że jest już tu tradycja niesienia pomocy potrzebującym. Jednak z powodu pandemii, jej dotychczasowe formy w tym roku musiały być zmienione. Najważniejsze, że cel został osiągnięty.

Zaczęto od przygotowania 150 kartek świątecznych do  przyjaciół szkoły, seniorów i chorych będących pod opieką szkolnego koła Caritas. Zrobili to uczniowie pod okiem katechetki K. Klienschmidt.

 Niestety z powodu COVID-19 coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy nie mógł sie odbyć. Dyrektor Tomasz Dargacz  i grono pedagogiczne szukali innych możliwości działania. Stanęło na tym, że można włączyć się w pomoc dla hospicjum kościerskiego. Pod kierownictwem H. Niezgody – pomysłodawczyni akcji ruszyła zbiórka  środków, które najbardziej są potrzebne pacjentom hospicjum. Mowa o napojach, wodzie butelkowanej, środkach higienicznych, balsamach do ciała, szamponach, żyletkach, kremach ochronnych do rąk, ręcznikach jednorazowych itp.

– To, co cieszy najbardziej w tej akcji, to zaangażowanie dużej części naszej społeczności. Widzimy, że rośnie nowe pokolenie dzieci i młodzieży z wielkim, wrażliwym sercem. I to wszystko dzieło się mimo trudnych pandemicznych warunków – mówi dyrektor szkoły.

Chcą kontynuować dzieło

Już teraz zapewnia on, że w kolejnych latach społeczność szkolna poszerzy swoje wsparcie nie tylko dla podopiecznych Szkolnego Koła Caritas, ale dla pacjentów kościerskiego hospicjum.

 – Oczywiście, potrzeby są tak duże, iż do szkoły można nadal przynosić dary, codziennie w godzinach od 8.00 do 15.00. Myślimy już o Wielkanocy – zachęcają do włączenia się w akcje organizatorzy przedsięwzięcia

Nad/opr. red.

Ekipa ze Szkoły w Kaliskach z dyrektorem T. Dargaczem na czele i zebrane dary dla hospicjum.

Komentarze