Powiat kartuski Sport

Kartuzy. Inicjatywa starosty Bogdana Łapy. Podziękowania dla najlepszych sportowców z powiatu i ich trenerów

Dzisiaj starosta Bogdan Łapa gościł sportowców: Gevorga Sahakyana i Krzysztofa Różnickiego oraz ich trenerów: Bartłomieja Pryczkowskiego i Krzysztofa Król, oraz dyrektora sekcji kolarskiej Wiesława Hirsza. Celem wizyty było podziękowanie im za osiągnięte w tym roku wybitne wyniki sportowe, które sławiły powiat i Kaszuby na arenie Polski i Europy.

Dla przypomnienia Gevorg Sahakyan startujący w barwach GKS Cartusii Kartuzy, w tym roku w Oslo zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata, a w 2019 roku został wicemistrzem Europy. Natomiast lekkoatleta Krzysztof Różnicki zdobył tytuł Halowego Mistrza Polski w Toruniu, Mistrza Polski w Lublinie i Mistrza Europy w Tallinie. Za te osiągnięcia podziękował im i wręczył okolicznościowe upominki starosta B. Łapa i zastępca dyrektora Referatu kultury i Promocji Wojciech Okroj.

– Swoimi osiągnięciami sportowymi rozsławiacie powiat na niwie kraju i Europy. Dobrze wiem, że chcąc zdobywać laury w sporcie trzeba najpierw poświęcić wiele godzin swojego czasu. Przy okazji odznaczać się hartem ducha i zaparciem w dążeniu do celów. Moim zdaniem mamy powody do dumy mając takich sportowców, którzy osiągają tak wybitnie wyniki – mówił B. Łapa

Specjalne podziękowania trafiły też do trenerów: Bartłomieja Pryczkowskiego, Krzysztofa Król. Ponadto starosta nagrodził Wiesława Hirsza, dyrektora sekcji kolarskiej, a tak naprawdę organizatora tej dyscypliny w GKS Cartusii i sponsora. To z tej sekcji wyszedł m.in. kolarz Szymon Sajnok.

Po części oficjalnej był czas na rozmowę przy kawie o planach na następny rok.

D. Tryzna

Komentarze