Gmina Kartuzy Szkolnictwo

Kartuzy. Szkoła Podstawowa nr 2. Duży sukces absolwenta Jakuba Bałenkowskiego

J. Bałenkowski, który w czerwcu tego roku ukończył SP Nr 2 znalazł się na drugim miejscu w rankingu stypendystów Marszałka Województwa Pomorskiego za ubiegły rok szkolny. Szkoła szczyci się sukcesem swojego absolwenta.

W rankingu stypendystów ze szkół podstawowych znalazła się setka uczniów. Na drugiej pozycji listy sklasyfikowany został były uczeń „Dwójki” w Kartuzach. Jak informuje Andrzej Karczewski – wicedyrektor szkoły to nagroda za jego wytrwałą pracę.

Jakub ukończył szkołę podstawową ze średnią ocen 5,78. W ubiegłym roku szkolnym został potrójnym laureatem kuratoryjnych konkursów przedmiotowych z następujących przedmiotów: język polski, matematyka i fizyka. W roku szkolnym 2017 / 2018 Jakub został finalistą kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Brał udział oraz uzyskiwał wysokie lokaty również w konkursach literackich. Poza nauką rozwijał swoje zainteresowania związane ze sportem i muzyką.

– Pracowitość, sumienność, pasja i wysoka kultura osobista to cechy Jakuba, które są kluczem do jego sukcesu. Jesteśmy przekonani, że o naszym absolwencie usłyszymy jeszcze nie raz. Gratulujemy Jakubowi i życzymy wielu sukcesów w szkole ponadpodstawowej. Niech sukcesy Jakuba będą inspiracją dla wszystkich uczniów z klas ósmych – podsumowuje A. Karczewski wicedyrektor SP nr 2

Nad/opr. D.Tryzna

Komentarze