Gmina Kartuzy Wokół nas

Kartuzy. ZUS wychodzi naprzeciw potrzebom. Będą wyjaśniać zapisy ,,Polskiego Ładu’’

W najbliższy poniedziałek 7 lutego, w kartuskiej placówce Zakładów Ubezpieczeń Społecznych będą dyżurować eksperci z Administracji Skarbowej, aby wyjaśnić wszystkim zainteresowanym nowe prawo podatkowe wynikające z ,,Polskiego Ładu’’.

To wspólna inicjatywa ZUS i Krajowej Administracji Skarbowej. Eksperci tych instytucji 7 lutego będą wspólnie odpowiadać na pytania dotyczące zmian wynikających z wprowadzenia ,,Polskiego Ładu’’. Będą dyżurować w placówkach ZUS w Gdańsku przy ul. Chmielnej 27/33 i Tuwima 9, a także w Gdyni, Wejherowie, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Pruszczu Gdańskim, Pucku, Sopocie, Starogardzie Gdańskim, Sztumie oraz Kartuzach.

Celem dyżurów będzie wyjaśnienie wątpliwości związanych z kwestiami podatkowymi dotyczącymi ,,Polskiego Ładu’’, takimi jak m.in. nowa skala podatkowa, ulgi dla klasy średniej i seniorów pracujących, PIT zerowy dla rodzin 4 plus oraz o ryczałt ewidencyjny.

Przeważają negatywne opinie

Działania te zostały podjęte w związku z problemami, z jakimi zmagają się zarówno przedsiębiorcy jak i pracownicy. Od wielu stowarzyszeń zrzeszających tych pierwszych płyną sygnały mówiące o stratach, które przyniesie wprowadzenie ,,Polskiego Ładu’’. Krytyczne głosy o nowym systemie podatkowym słychać nawet ze strony doradców podatkowych i ekspertów. Być może będzie to okazja, aby te wątpliwości zostały rozwiane.

Nad/opr.red

Komentarze