Wokół nas

Futsal. Zakończenie kościerskiej halówki. Michael Lipusz zdobywcą super pucharu

W ubiegłą niedzielę odbyły się play-off Powiatowej Halowej Kościerskiej Ligi Piłki Nożnej. Wszystkie rozegrane mecze dostarczyły sporo emocji i przyniosły zwycięstwo drużyny Michael Lipusz, która pokonała po niezwykle zaciętym pojedynku ekipę Tencom-Polu.

Warto przypomnieć, że w rozgrywkach kościerskiej halówki walczyło szesnaście zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się: FC Grabowo, Wierzyca Stara Kiszewa, Usługi Ogólnobudowlane Dawid Wiczkowski, Domstar, Alko Team, Stalspeed, Tencom-Pol, LKP Nowa Karczma, natomiast w grupie B rywalizowały: Ceramik Łubiana, Hugo Team, OK Dziemiany, Michael Lipusz, Texas Pub, Rodzice KS Skorzewo, Aqua Sport Kościerzyna i Czarny Koń.

W grupie A najlepszym zespołem okazał się Tencom-Pol, natomiast w grupie B Hugo Team. Obie drużyny we wszystkich rundach nie doznały porażki, i miały na swoim koncie po sześć zwycięstw i jednym remisie. Podsumowaniem piłkarskiej rywalizacji był mecz gwiazd, w którym reprezentacja grupy A pokonała reprezentację grupy B – 5:3.

Play-offy

Miejscem rozgrywek była hala sportowa w Wielkim Klinczu. Z grupy A zakwalifikowały się do nich FC Grabowo, Tencom-Pol, LKP Nowa Karczma i Usługi Budowlane D. Wiczkowski. Natomiast z grupy B weszły drużyny Hugo Team, Texas Pub, Michael Lipusz i Czarny Koń. Rozgrywki pomiędzy nimi były bardzo zacięte i wyrównane tak, że o wyniku niektórych musiały decydować rzuty karne.

Mecze ćwierćfinałowe dały zwycięstwo dla drużyn Tencom-Polu i Usługi Budowlane w grupie A i Michael Lipusz i LKP Nowa Karczma w grupie B. Pierwszy mecz półfinałowy wyłonił zwycięzcę w grupie A – został nim Tencom-Pol. Natomiast liderem w grupie B został Michel Lipusz, który w rzutach karnych 7:6 był lepszy od swojego rywala. W finale rozgrywek drużyna ta pokonała wynikiem 3:2 drużynę Tencom-Pol. Na miejscu trzecim ulokowała się LKP Nowa Karczma.

Podsumowanie tegorocznych rozgrywek

W lidze zagrało ponad 200 zawodników. W ramach meczów grupowych rozegrano 56 meczów. Padło w nich 400 bramek. Po podsumowaniu okazało się, że królem strzelców PHKLPN w grupie A został Błażej Troka z Tencom-Polu z wynikiem 18 bramek, a w grupie B – Bartosz Machut z Michaela Lipusz, który strzelił 14 bramek. Najlepszymi bramkarzami zostali Maciej Wiczkowski z grupy A i Damian Żywicki z grupy B.

Na zakończenie rozgrywek kierownicy wszystkich drużyn wybrali najlepsze piątki poszczególnych grup. W grupie A wybrano: Maciej Wiczkowski, Patryk Kostuch, Dawid Ziegert, Błażej Troka i Sławek Żabiński. W grupie B wybrano: Damian Żywicki, Dawid Kroplewski, Fabian Modrzejewski, Sebastian Kulas i Patryk Pobłocki.

Organizatorem Powiatowej Kościerskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej była Akademia Piłkarska Kościerzyna oraz Ceramik Łubiana, a partnerami tego wydarzenia byli – Powiat Kościerski, Miasto Kościerzyna, Gmina Kościerzyna, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Repiński – Market Narzędziowy & Skład Budowlany.

 Nad/opr.red

Krzysztof Recław, prezes Ceramika Łubiana, koordynator kościerskiej halówki.

Przez dwa miesiące szesnaście zespołów praktycznie co tydzień rywalizowało na salach sportowo – widowiskowych w Kościerzynie i Wielkim Klinczu. Cieszymy się, że w tym roku udało się nam zorganizować i co ważne przeprowadzić rozgrywki do końca zważając na ten trudny czas związany z pandemią koronowirusa. Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom piłkarskich zmagań za rywalizację w duchu fair play, a partnerom za pomoc w zorganizowaniu ligi.

Michael Lipusz zwycięzcą rozgrywek.
Drużyna Tencom-Pol została sklasyfikowana na drugim miejscu w rozgrywkach.
LKP Nowa Karczma uzyskała trzecie miejsce.
Usługi Budowlane D. Wiczkowskiego
Ceramik Łubiana
Domstar
Czarny Koń
Rodzice KS Skorzewo
Stalspeed
Alko Team
Wierzyca Stara Kiszewa
FC Grabowo
Aqua Sport Kościerzyna
Hugo Team
OK Dziemiany
Texas Pub

Komentarze