Gmina Kartuzy Sport Wokół nas

Kickboxing. Mistrzostwa Polski K-1. Fenomenalne występy zawodników Rebelii

W dniach 12-14 maja Kartuzy stały się areną zmagań o czempionat najbardziej prestiżowej formuły Kickboxingu K-1. Rebelia Kartuzy zgarnęła dwanaście medali, a trener Patryk Zaborowski został odznaczony Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Sportu” przyznany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zawody jak co roku były poświęcone zasłużonym dla wolnej Polski. W tym roku oddano hołd obrońcom Poczty Polskiej w Gdańsku z 1938 roku.

Podczas trzydniowego turnieju rozegrano 260 walk, a na salę przy ul. Piłsudskiego zjechało 319 zawodników z 88 klubów. Zawodnicy rywalizowali o tytuł Mistrza Polski K-1 Juniorów i Seniorów oraz o jesienne przepustki na Mistrzostwa Świata w Portugalii.

Wypadli mistrzowsko

Fenomenalnie spisali się podopieczni Patryka Zaborowskiego, zdobywając jeden złoty, pięć srebrnych i sześć brązowych medali. Aż sześcioro zawodników Kaszubskiego Centrum Sportów Walki walczyło w uroczystej gali finałowej o Puchar Kaszub w pełnej oprawie audio-wizualnej. Złoty medal zdobył tylko Adam Miłosz, który startował w kategorii 75 kg junior młodszy. W finałach turniejowych zmagań ze srebrnymi medalami uplasowali się: Emilia Gruchała-Węsierska, Karina Pioch, Kacper Śleszyński, Kamil Kąkol i Kacper Cybula. Cała piątka zostawiła serce i trud przygotowań w ringu, ale niestety to ręce przeciwników powędrowały tego dnia w górę. Brązowe medale to również ogromny sukces w stylu walki, w którym można uderzać kolanami. Trzecie miejsca zajęli: Margareta Kąkol, Karolina Szymichowska, Robert Fierka, Robert Gosz, Nikodem Mielewczyk i Nikodem Wilczewski.

– Mistrzostwa były spektakularnym sukcesem naszej drużyny. Przyjęty przed laty plan szkolenia oraz wieloletnia prac przyniosła efekt w postaci wielu medali. Gala z tak dużą ilością Kaszubów na własnym podwórku była swoistym zwieńczeniem wielomiesięcznej organizacji kartuskich mistrzostw. Mamy nadzieję, że trenerzy Kadry Narodowej K-1 dostrzegą potencjał zawodników Rebelii, co zaowocuje powołaniami do kadry – komentuje trener P. Zaborowski.

Nad/opr.red

Podziękowania od Rebeliantów

Pragniemy gorąco podziękować Burmistrzowi Grzegorzowi Gołuńskiemu i Dariuszowi Lasowi, Prezesowi Instytutu Pamięci Narodowej dr. Karolowi Nawrockiemu, Mateuszowi Koteckiemu, wielu sponsorom, w tym strategicznemu Grzegorzowi Gorzelańczykowi, sponsorom Premium: Łukaszowi Soi, Dawidowi Lasowi, Maciejowi Wilczyńskiemu, Maciejowi Gawinowi, Krzysztofowi Formeli i Arkadiuszowi Mejerowi.

https://youtube.com/shorts/rOxdFBnKxQU?feature=share

https://youtube.com/shorts/R_z8D2Re05k?feature=share

Komentarze