Gmina Kartuzy Sport

Kickboxing. Rebelia podsumowuje 2023 rok. „Staramy się przynosić radość kaszubskiej społeczności”

Przed świętami w siedzibie Kartuskiego Klubu Kickboxingu Rebelia Kartuzy odbyło się podsumowanie 2023 roku. W obecności licznej rzeszy zawodników, trenerów i władz miasta, przedstawione zostały sukcesy klubu, wywalczone tytuły i medale. Dały one w sumie 185 pkt. Sportu Młodzieżowego, dzięki którym Kartuzy mają wysoką pozycję w powiecie, województwie i kraju.

Zawodnicy Rebelii w minionym roku odnieśli mnóstwo sukcesów. Do największych z nich należy niewątpliwe srebrny medal Mistrzostw Świata Armina Wilczewskiego. Puchar od burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego był tylko skromnym podziękowaniem miasta za reprezentowanie Kartuz i Kaszub w świecie.

Dwa złote medale wywalczyli Adam Miłosz i Kacper Śleszyński podczas Mistrzostw Europy w Istambule. Ponadto brąz zdobyła Emilia Gruchała-Węsierska, a K. Śleszyński został nagrodzony tytułem najlepszego zawodnika.

– Co roku staramy się przynosić nie mniej radości niż w roku poprzednim dla naszej kaszubskiej społeczności. Dziękujemy wszystkim za wsparcie w dobiegającym końca roku – mówi trener Patryk Zaborowski.

43 medale z Mistrzostw Polski

W minionym roku Rebelia startowała w wielu zawodach rangi Mistrzostw Polski.

W formule Kick Light Juniorów, Seniorów i Mastersów w Jarosławiu wygrali: K. Śleszyński, A. Wilczewski, Margareta Kąkol i Kacper Cybula. Miejsca drugie zajęli: Nikodem Bigus i Kamil Kąkol. Brąz wywalczyli: Arek Górski, Karolina Błonk, Patryk Frankowski, Nikola Zaborowska i Nikodem Wilczewski.

Mistrzostwa Polski w formule Low-Kick Juniorów i Seniorów rozegrane w Nowej Soli to drugie miejsce podium K. Śleszyńskiego i K. Kąkola oraz trzecie: K. Cybuli, M. Kąkol, E. Gruchały-Węsierskiej, N. Wilczewskiego, Marcela Drewy oraz K. Błonk.

Mistrzostwa Polski Light Contact Juniorów, Seniorów i Masters oraz Mistrzostwa Polski Kick-Light Kadetów w Będzinie to najwyższe miejsce dla Bartka Zająca, K. Cybuli oraz K. Kąkola, jak również srebro K. Śleszyńskiego, M. Kąkol i Patyka Rascha, oraz brąz dla Łukasza Sochy.

Mistrzostwa Polski K-1 Rules Juniorów i Seniorów w Kartuzach zdominował A. Miłosz. Na drugim miejscu byli: K. Śleszyński, E. Gruchała-Węsierska, Karina Pioch, K. Cybula i K. Kąkol. Miejsca trzecie wywalczyli: Nikodem Mielewczyk, Robert Gosz, Robert Fierka, M. Kąkol, N. Wilczewski i K. Błonk.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kick Light w Płocku to triumf Mikołaja Zygana.

Rebelia „wymiata”

Sukcesy te przełożyły się na 185 pkt. w Sporcie Młodzieżowym. Daje to Rebelii 1. miejsce w Kickboxingu Polskiego Związku Kickboxingu, 2. w powiecie i gminie Kartuzy oraz 12. w województwie pomorskim. Co więcej, na 4574. kluby sportowe w kraju, kartuska Rebelia jest na 148. miejscu.