Gmina Kościerzyna Wokół nas

Kiermasz Bożonarodzeniowy w SP w Kaliskach

To inicjatywa społeczności szkolnej. Sygnał do rozpoczęcia kiermaszu dał duet św. Mikołaja z dyrektorem szkoły Tomaszem Dargaczem. Społeczność szkolną w ten dzień odwiedzili radni B. Cieszyńska, A. Miszczak, K. Maszk i Wronikowski, sołtysi, prezes OSP w Kaliskach oraz Rada Rodziców. Było to niezwykle bogate w propozycje wydarzenia, o czym świadczy blisko 2,5-godzinny program.

Już na wejściu widać było duży wysiłek włożony w przygotowanie uroczystości przez wszystkich pracowników szkoły, dzieci i rodziców. Najpierw byla możliwość wysłuchania koncertu „Dorośli-Dzieciom”, który przygotowali nauczyciele i rada rodziców. Później zaprezentowały się dzieci z zerówki śpiewając m.in. „Kołysanka dla Jezusa” i „Piosenka o bałwanku”. Kolejnym punktem były jasełka w wykonaniu uczniów klas starszych przygotowanych pod kierownictwem K. Kleinchmidt i S. Lamczyk. Przedstawienie obfitowało w bogate treści, odnoszące się nie tylko do narodzenia Jezusa, ale niosły takie wartości jak miłość, przyjaźń i pojednanie.

Kolejnym długo oczekiwanym punktem programu była licytacja wielu przedmiotów pozyskanych dla niepełnosprawnych dzieci i rady rodziców, która po mistrzowsku przeprowadziły A. Kąkol, M. Zaborowska, M. Ulenberg. Wszystkie części kiermaszu były przeplatane kolędami przygotowanymi przez J. Knopika. Atmosfera, wartość artystyczna zaprezentowana przez uczniów szkoły oraz liczba ponad 300 uczestników dowiodły, iż w środowisku lokalnym pięciu sołectw w obrębie Kalisk, takie świętowanie jest bardzo wskazane. Organizatorzy dziękują wszystkim dobrodziejom i tym którzy wspierają placówkę.

Nad/opr.red

Komentarze