Kultura Miasto Kościerzyna Wokół nas

Kościerzyna. Koncert pastorałek. Muzyczna podróż w rytm kaszubskich kolęd

W ubiegłą niedzielę w murach kaplicy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie odbył się wyjątkowy koncert dedykowany dla pacjentów i personelu placówki. Z inicjatywy ks. kapelana Wiesława Badaszka zorganizowano koncert kolęd i pastorałek kaszubskich. Na scenie zaprezentowała się Karolina Stankowska – Kaszubska Influencerka.

Organizacja tego muzycznego spotkania miała na celu wniesienie radości i świątecznego nastroju.  Gwiazdą wieczoru była Karolina Stankowska, znana jako Kaszubska Influencerka, której piękny śpiew wypełnił przestrzeń kaplicy. Artystka zaśpiewała kaszubskie kolędy i pastorałki wprowadzając zgromadzonych w magiczną atmosferę świątecznego czasu. Niezwykła energia i charyzma artystki sprawiły, że każdy dźwięk jej głosu niósł się po kaplicy jak dzwon, tworząc niepowtarzalną aurę. Akompaniament klawiszy doskonale podkreślił folkowy charakter wykonania, wprowadzając wszystkich w tradycyjny, kaszubski klimat.

– Bardzo dziękuję za księdzu Wiesławowi Badaszkowi, kapelanowi Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie za zaproszenie. Ksiądz Wiesław pozytywnie mnie zaskoczył, jest Kociewiakiem, a w jego powitaniu gości, pacjentów jak i personel szpitala – można było usłyszeć „że chce przybliżyć kulturę kaszubską”, w związku z czym wykonywałam kolędy i pastorałki kaszubskie. Takich ludzi nam potrzeba. W Sianowie również mamy księdza Kociewiaka – serce się raduje, jak spotykam ludzi tak przychylnych nam Kaszubom – podkreśla Kaszubska Influencerka.

– To wydarzenie miało ogromne znaczenie dla pacjentów przebywających w szpitalu, ponieważ dostarczyło im chwili refleksji i oderwało myśli od codziennych trosk związanych z leczeniem. Koncert nie tylko umilił pobyt pacjentom, ale także był wyrazem troski i wsparcia – zaznaczają władze szpitala.

Szpital/opr.red

Komentarze