Gmina Kościerzyna Miasto Kościerzyna Na sygnale

Kościerzyna. Po pijaku złamał zasady kwarantanny Może zapłacić nawet 100 tys. zł

Do niecodziennego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Kościerzynie. 65-letni mężczyzna, którego zachowanie wskazywało, że znajduje się w stanie upojenia alkoholowego, awanturował się w sklepie, po czym …odjechał samochodem osobowym.

Świadkiem zachowania mężczyzny w sklepie spożywczym oraz momentu kiedy wsiadł on za kierownicę peugeota, był emerytowany policjant, który natychmiast powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Świadek zdarzenia pojechał za pijanym mężczyzną, będąc w kontakcie z dyżurnym komendy policji.

– Następnie wskazał policjantom miejsce, w którym zatrzymał się kierujący peugeotem. Funkcjonariusze policji po przybyciu na miejsce, poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało obecność alkoholu w jego organizmie w ilości 1 dm/L³ – poinformował rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie st. asp. Piotr Kwidziński.

Prawdziwy szok nastąpił później

Zatrzymany mężczyzna był niespokojny, nadal się awanturował i w pewnej chwili wypalił, że jest …zakażony koronawirusem.

– Po sprawdzeniu w bazie osób objętych kwarantanną, policjanci potwierdzili, iż mężczyzna jest objęty kwarantanną. Policjanci powiadomili Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną i w poczuciu odpowiedzialności nie kontaktowali się już z innymi osobami, tylko udali się w bezpieczne miejsce, gdzie nie mieli z nikim styczności – dodał st. asp. Piotr Kwidziński. Przez pewien czas zobowiązani zostali do samoobserwacji swojego stanu zdrowia. Sanepid podejmie dalsze czynności w tej sprawie.

Zatrzymanemu mężczyźnie grożą bardzo dotkliwe kary. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara grzywny wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności. Ponadto zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Sąd może orzec świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości do 60 tys. zł. Natomiast za nieprzestrzeganie zasad odbywania kwarantanny, inspektor sanitarny może nałożyć grzywnę do 30 tys. zł

BM

Komentarze