Na sygnale Powiat kościerski

Powiat kościerski. Podsumowanie 2021 roku na drogach. Sześć osób straciło życie w wypadkach samochodowych

Kościerscy policjanci wydziału ruchu drogowego podsumowali bezpieczeństwo na drogach powiatu kościerskiego. Funkcjonariusze w zeszłym roku odnotowali kilkadziesiąt wypadków drogowych oraz kilkaset kolizji.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, dbający o bezpieczeństwo na kościerskich drogach podsumowali ubiegły rok, tworząc statystyki.

– W minionym roku odnotowaliśmy 71 wypadków drogowych. W zdarzeniach tych życie straciło sześć, natomiast 92 osoby zostały ranne.  Odnotowaliśmy także 590 kolizji. Najczęstszą przyczyną wypadków była nadmierna prędkość – informuje asp. szt. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej komendy.

Przypomnijmy, że mundurowi w 2020 roku odnotowali 64 wypadki drogowe, w których 87 osób zostało rannych. Zaś w 2019 roku doszło do 134 takich zdarzeń, w których 196 osób odniosło obrażenia. Dodatkowo w 2020 roku doszło do sześciu wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Zginęło w nich osiem osób.

Mniej kierowców na podwójnym gazie

Ponadto tylko w ubiegłym roku zatrzymano 153 osoby, które były nietrzeźwe lub pod wpływem narkotyków. To o dziesięć osób mnie względem roku 2020. Na dodatek policjanci w ubiegłym zatrzymali 88 praw jazdy za jazdę powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Natomiast w roku 2020 zatrzymało 110 tych blankietów.   

– Nasi funkcjonariusze ukarali mandatami w ubiegłym roku łącznie 3161 osób. Mandaty głównie wystawiane były za przekroczenie dozwolonej prędkości – dodaje asp. szt. P. Kwidziński.

Przypomnijmy, że od nowego roku wszedł nowy taryfikator, w którym kary za wykroczenia, a w szczególności drogowe, są znacznie wyższe. Warto pamiętać, że jeśli zostaniemy zatrzymani i ukarani mandatem po raz kolejny, kwoty zostaną podwojone, czyli przy najwyższym przekroczeniu prędkości musimy się liczyć z karą nawet 5 tys. zł. Bądźmy odpowiedzialni.

Nad/opr.red

Komentarze