Na sygnale Powiat kościerski

Powiat kościerski. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najwięcej info. o przekraczaniu prędkości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie. Mieszkańcom daje zaś możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na ich bezpieczeństwo. Liczba takich zgłoszeń stale wzrasta. W 2021 r. wpłynęło ich 751.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na stałe weszła w pracę naszych policjantów. Przypominamy, że z pomocą tego narzędzia każdy może w szybki sposób powiadomić o niepożądanym zachowaniu w swoim miejscu zamieszkania i zaznaczyć zgłoszenie do sprawdzenia przez policjantów. Jak wskazują dane, najczęściej kościerscy mundurowi otrzymują sygnały o przekraczaniu prędkości, nieprawidłowym parkowaniu, spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym, czy nieprawidłowej infrastrukturze. Policjanci na terenie całego powiatu sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Weryfikacją tych zgłoszeń zajmują się funkcjonariusze ruchu drogowego, ogniw patrolowo-interwencyjnych czy dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia wskazane na mapie miejsce zostaje objęte nadzorem.

Narzędzie, które przyjęło się

Jak pokazują liczby, policjanci przez cały 2021 r. otrzymali 751 zgłoszeń do sprawdzenia, z czego potwierdzonych zostało 461. Co ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców, funkcjonariusze potwierdzili na drogach 316 przypadków zgłoszeń przekraczania prędkości, nieprawidłowe parkowanie 108, spożywanie alkoholu – 62. Potwierdzone przykłady zaznaczeń na terenie naszego powiatu to w ostatnim czasie: przekraczania prędkości w miejscowościach Stara Kiszewa i Łubiana, niedozwolone spożywanie alkoholu na osiedlach w Kościerzynie.

Policja przypomina, że aplikacja nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji funkcjonariuszy. Dodatkowo ważne jest odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Nad/opr.red

Komentarze