Miasto Kościerzyna Samorząd Wokół nas

Kościerzyna. Sześć par obchodziło Złote Gody. Celebrowali 50-lecie pięknej miłości

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, zwany Złotymi Godami, to wyjątkowa okazja do świętowania i refleksji nad pięknem trwającej pięć dekad miłości i zaufania. To magiczne wydarzenie nie tylko jest okazją do wspomnień, ale także do podziękowania za wspólnie przeżyte chwile. Takie wydarzenie miało miejsce w mieście Kościerzyna.

Nie każde małżeństwo doczeka się Złotych Godów, co czyni to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym. Wspólnie pokonane trudy i radości tworzą niezwykłą tkaninę życia, z wątkiem miłości, zrozumienia i akceptacji. Przez pięć dziesięcioleci sześć par małżeńskich z terenu miasta Kościerzyna budowało wspólnie swoje życie, przechodząc przez różne etapy życia. Tym samym to okazja do świętowania nie tylko liczby lat, ale przede wszystkim jakości relacji, która przetrwała próbę czasu. Jubileusz 50-lecia małżeństwa to wyjątkowy moment, aby zanurzyć się w emocjach, refleksji i wdzięczności za piękną podróż życia razem.

Złote Gody w mieście Kościerzyna

W mieście Kościerzyna 50-lecie ślubu obchodziło sześć par. Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo: Janina i Andrzej Bławatowie, Małgorzata i Jan Kulasiewiczowie, Jolanta i Tadeusz Linknerowie, Bogumiła i Franciszek Sikorscy, Elżbieta i Zbigniew Szewczykowie oraz Brygida i Franciszek Szymańscy.

Medale zostały przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i stanowią uhonorowanie niezwykłych ludzi, którzy potrafili przeżyć razem ponad pół wieku. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Michał Majewski, burmistrz miasta.

UM/opr.red

Komentarze