Konkursy Miasto Kościerzyna Powiat kościerski Szkolnictwo Wokół nas

Kościerzyna. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Triumf SP nr 1 w Kościerzynie na powiatowym etapie

W środę, 24 kwietnia, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościerzynie stała się areną rywalizacji podczas powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wielkim sukcesem może się pochwalić SP nr 1 w Kościerzynie, której obie ekipy zdobyły pierwsza miejsca.

Organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie, turniej miał na celu propagowanie przepisów ruchu drogowego i promowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji wśród dzieci i młodzieży.

Funkcjonariusze policji oceniali uczestników w pięciu konkurencjach: teście wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, teście skrzyżowań, praktycznym udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, jeździe po miasteczku oraz pokonaniu rowerowego toru sprawnościowego. Osiem drużyn – mistrzów poszczególnych gmin i miasta w dwóch kategoriach wiekowych – zmierzyło się ze sobą, reprezentując teren powiatu kościerskiego.

Szczególnie godni pochwały byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościerzynie. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie osiągnęli znaczące sukcesy. Drużyna z klas IV-V zdobyła tytuł mistrzów powiatu, podczas gdy starsi uczniowie z klas VI-VIII również zajęli pierwsze miejsce. Tym samym zdobyli prawo reprezentowania powiatu podczas finału wojewódzkiego.

KPP/opr.red

Klasyfikacja drużynowa:

Grupa I (klasy IV-V):

  1. SP nr 1 w Kościerzynie
  2. PSP w Górze
  3. SP w Liniewie

Grupa II (klasy VI-VIII):

  1. SP nr 1 w Kościerzynie
  2. SP nr 4 w Kościerzynie
  3. SP w Nowym Klinczu

Komentarze