Miasto Kościerzyna Wokół nas

Kościerzyna. Wyjątkowe wydarzenie w szpitalu. Pożegnano pierwsze absolwentki pielęgniarstwa

Edukacja na tym kierunku prowadzona była przez Powiślańską Szkołę Wyższą we współpracy ze szpitalem. W sobotę 8 lipca w obecności prorektor Katarzyny Strzały-Osuch pierwszych piętnaście osób otrzymało dyplomy wykwalifikowanej pielęgniarki. Na pewno przyczyni się to do niwelacji problemu deficyt personelu pielęgniarskiego w tutejszej placówce.

List intencyjny w sprawie utworzenia Filii Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kościerzynie władze powiatu kościerskiego i Powiślańskiej Szkoły Wyższej podpisały już w grudniu 2020 roku. Jednak filia tej szkoły rozpoczęła działalność w kościerskim szpitalu dopiero półtora roku później. Uczelnia prowadzi działalność edukacyjną na kierunku pielęgniarstwo w ramach studiów I i II stopnia. Studenci odbywają praktyki w Oddziałach Szpitala Specjalistycznego pod okiem doświadczonej kadry.

Piętnaście wykwalifikowanych pielęgniarek

8 lipca w sali audytoryjnej kościerskiego szpitala miało miejsce pierwsze, uroczyste rozdanie dyplomów absolwentom kierunku pielęgniarstwa na PSW.

Uczelnię reprezentowała prorektor dr Katarzyna Strzała-Osuch, a szpital Marzena Mrozek, prezes szpitala.

– Z dumą i spokojem możemy stwierdzić, że spod naszych skrzydeł wychodzą pierwsi kościerzyńscy, ambitni i odpowiedzialni absolwenci Pielęgniarstwa Pomostowego – mówi przedstawiciel PSW.

D. Tryzna

Komentarze