Gmina Stara Kiszewa Inwestycje

Konarzyny. Z placu budowy hydroforni. W tym tygodniu chcą położyć strop

Gołym okiem widać, że praca na budowie postępuje w dobrym tempie. Mury budynku już stoją, a w tym tygodniu zaplanowano położyć strop. Całość inwestycji ma być zakończona za półtora miesiąca. Realizuje ją firma FASTRAT ze Starej Kiszewy.

Wybrana została jako wykonawca tego zadania w lutym bieżącego roku. Inwestycja ruszyła na wiosnę. Zaczęto od budowy fundamentu. Stan prac w ubiegłym tygodniu przedstawiał się następująco: mury hydroforni zostały postawione. Trwały prace nad utwardzeniem terenu wokół niej. Jak usłyszałem od budowlańców, na początku bieżącego tygodnia miał być położony strop z elementów prefabrykowanych.

Hydrofornia będzie mieścić urządzenia do uzdatniania i dystrybucji wody. Obok niej powstaną dwa zbiorniki retencyjne o łącznej pojemności 150 m3. Część urządzeń już dotarła na miejsce. Zadanie to jest częścią projektu pod nazwą: „Rozbudowa infrastruktury do zaopatrzenia mieszkańców w wodę oraz doposażenie gminy w sprzęt do utrzymania czystości sieci”. Całość obejmuje przepompownie i dwie stacje podwyższające ciśnienie. Wraz z budową hydroforni równocześnie realizowane są pozostałe części projektu. Zajmuje się tym firma KAPEO.

– Jedna faktura, jedno rozliczenie, ale działają jednocześnie po to, aby można było zadanie razem skończyć – mówi wójt Marian Pick.

Cały projekt jest realizowany z programu Polski Ład, a jego wartość wyniesie 7 mln zł. Samorząd otrzymał promesę z Polskiego Ładu w wysokości 4,5 mln zł.

D. Tryzna

Komentarze