Gmina Stara Kiszewa Inwestycje

Stara Kiszewa. Przebudowa ul. Kościerskiej. Etap IV na finiszu, a na zakończenie III trzeba jeszcze poczekać

Rondo na wjeździe od strony Kościerzyny prezentuje się już okazale. Wykonawca kończy chodniki na odcinku tego etapu. Więcej prac zostało jeszcze przy budowie ronda od strony Zamku Kiszewskiego. Podsumowując, niewiele czasu trzeba, aby firma MTM z Gdyni zakończyła ten front robót warty prawie 12 mln zł.

Dla przypomnienia, ze względu na złożoność i wielkość przebudowy DW 214, biegnącej przez Starą Kiszewę, inwestycja została podzielona na cztery etapy. I i II został zakończony wczesną jesienią roku ubiegłego. Etap IV to przebudowa 500 m.b. ulicy od końca odcinka wykonanego do skrzyżowania z ul. Partyzantów, które zostało przebudowane na rondo. Etap III obejmuje z kolei modernizację 400 m.b. od cmentarza do skrzyżowania DW 214 z drogą powiatową w kierunku Nowej Karczmy i Skarszew. W miejscu wylotowego skrzyżowania powstanie okazałe rondo.

Prace obejmują budowę odwodnienia drogi, wzmocnienie i ułożenie nowej nawierzchni jezdni, budowę chodników i zjazdów, budowę przejść dla pieszych z azylami, oświetlenia, urządzenie zieleni drogowej oraz oznakowania pionowego i poziomego. Wykonawcą obu etapów jest firma MTM z Gdyni.

Raport z placu budowy

Jak mówił nam na początku lipca wójt Marian Pick, wykonawca na etapie IV ma do wykończenia chodniki po prawej stronie ulicy, jadąc w kierunku centrum. Gmina w tym czasie dokonała już nasadzeń krzewów i zieleni na nowym rondzie i jego poboczach.

– Jak tylko tu skończą to wykonawca zamierza przerzucić te ekipy na odcinek koło CPN (etap III), bo tam jest jeszcze trochę pracy. Teoretycznie firma ma czas do końca sierpnia, aby tę inwestycję zamknąć, ale wydaje mi się, że zakończą roboty wcześniej. Bardzo mnie cieszy, że przed sezonem jest normalny przejazd przez Starą Kiszewę, nie ma świateł i utrudnień, jak w roku ubiegłym – mówił o inwestycji włodarz gminy.

D. Tryzna

Komentarze