Gmina Karsin Inwestycje

Karsin. Uroczyste otwarcie zmodernizowanej części urzędu gminy. Nowa i stara część urzędu połączone

Po ponad roku została zakończona inwestycja, dzięki której stary budynek urzędu gminy został przebudowany i dopasowany architektonicznie do części nowej. Dzięki inwestycji budynek urzędu otrzymał instalacje OZE. W ubiegłą środę, w obecności wojewody pomorskiego i dwóch generałów, zmodernizowana część została oficjalnie otwarta i udostępniona wszystkim.

To była już trzecia inwestycja otwarta tego dnia przy udziale wojewody Dariusza Drelicha. Otwierając uroczystość, wójt Roman Brunke powitał znamienitych gości: nadbryg. Piotra Sochę, Pomorskiego Komendanta PSP, nadinsp. Andrzeja Łapińskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji i Teresę Jakubowską, wiceprezes WFOŚiGW. Instytucja ta mocno wsparła gminę w realizacji tej inwestycji. Wszyscy, którzy związani byli z nią otrzymali symboliczną różę – akt podziękowania za zaangażowanie. Od wykonawcy – przedstawicieli firmy WOD-BUD, przez samorządowców, po pracowników urzędu. Wójt R. Brunke podziękował im wielokrotnie. Po symbolicznym otwarciu obiekt poświęcił wikary miejscowej parafii, gdyż ks. proboszcz zaniemógł. W uroczystości uczestniczyła bardzo liczna mieszkańców, którzy przyjechali tu z Wiela oraz wielu pracowników urzędu.

Najpiękniejszy budynek w Karsinie

Po remoncie elewacji stary budynek urzędu pięknie wkomponował się w nową jego część. Wnętrze zostało również zmodernizowane i dopasowane do aktualnych trendów. Co ważne, budynek jako całość otrzymał instalację fotowoltaiczną i pompy ciepła. Urzędnicy mają do dyspozycji klimatyzację. W ramach inwestycji został też uporządkowany teren wokół budynku, powstały parkingi. Zadanie to warte było 3,98 mln zł. Gmina otrzymała na jego realizację dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” sięgające 3,6 mln zł.

Jeszcze tego dnia w gabinecie wójta R. Brunke została podpisana pierwsza umowa.

D. Tryzna

Komentarze