Gmina Karsin Inwestycje

Borsk. Ośrodek „Largo” ma piękny dojazd. Na tę drogę czekali latami

Pierwszą z inwestycji gminy Karsin, które w minioną środę otwierał wojewoda pomorski, była droga i wykonana przy jej okazji kanalizacja w Borsku. To bardzo ważny trakt, bo dojazd do największego ośrodka turystycznego w miejscowości Kompleksu Wypoczynkowego „Largo”.

Do tej pory na drodze do ośrodka leżały płyty yomb. Była ona bez chodników, oświetlenia i co ważne, tej rejon miejscowości nie był skanalizowany. Od wielu lat podejmowane były zabiegi, aby to zmienić. Gmina szukała odpowiednich programów, aby pozyskać na tę inwestycję środki zewnętrzne. Udało się dzięki Programowi Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Gminna inwestycja wszystko to zmieniła. Powstał trakt asfaltowy o szerokości jezdni 5 m z chodnikami i zjazdami. Zyskała ona również nowoczesne i bardzo tanie oświetlenie ledowe. Koszt zadania to 2,88 mln zł, ale 95 proc. zostało sfinansowanych ze środków rządowych.

Gmina rozumie potrzeby

12 lipca wojewoda pomorski Dariusz Drelicha, wójt Roman Brunke, przewodniczący rady Bogdan Pepliński, wykonawca inwestycji i przedstawiciele ośrodka „Largo” rozwiązali wstęgę, dokonując symbolicznego otwarcia nowego dojazdu. Uroczystego charakteru temu wydarzeniu nadawała obecność Zespołu Kaszuby z Wiela i Karsina. Uczestniczyli w nim również mieszkańcy sołectwa Borsk, radni i pracownicy urzędu. Poświęcenia inwestycji dokonał ks. Jan Flisikowski, proboszcz wielewskiej parafii. Podczas wystąpień podkreślano znaczenie nowej inwestycji dla samego Borska, jak również fakt, że jest to kolejna, nowa droga otwierana w gminie dzięki pomocy rządowej.

D. Tryzna

Komentarze