OSP Powiat kartuski Wokół nas

Chmielno. Powiatowe zawody w sporcie pożarniczym. OSP Czeczewo zdecydowanym wygranym rywalizacji

W tegorocznych powiatowych zawodach pożarniczych wzięło udział piętnaście drużyn. Rywalizowało w sztafecie pożarniczej, musztrze i „bojówce”. Zawody pokazały, że sport pożarniczy w powiecie jest na wysokim poziomie, gdyż różnice czasów pomiędzy drużynami wynosiły zaledwie dziesiątki sekund. Rywalizacji na pewno sprzyjało „pańskie oko” włodarzy gmin, komendantów i prezesów OSP.

Do tegorocznych zawodów stanęło siedem drużyn kobiecych, bez reprezentacji gminy Stężyca i osiem drużyn męskich. Ich rywalizację oceniali strażacy zawodowi z sędzią głównym dh Andrzejem Małyszko, wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP. Komendantem zawodów był st. asp. Zdzisław Kwidziński.

Poszli na całość

Rywalizacji przyglądali się włodarze gmin, reprezentanci władz gminnych OSP i licznie zgromadzona publiczność. Stąd może startujący dawali z siebie wszystko. Różnice czasów w sztafecie pożarniczej czy „bojówce” wynosiły ułamki sekund. Sędziowie bacznie przypatrywali się startującym i nie szczędzili punktów karnych.

Największa rywalizacja była pomiędzy wyróżniającymi się drużynami, które od zawsze jej przewodziły. W tym roku żeńskiej drużynie z Sulmina nie udało się zdobyć pierwszego miejsca, gdyż zbyt dużo czasu zajęło im połączenie odcinków węża ssawnego. W rywalizacji drużyn męskich też liczył się Sulmin, ale ostatecznie czarnym koniem zawodów została inna jednostka.

Gala zwycięzców

Na wręczenie nagród zwycięzcom przyjechał do Chmielna wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Zanim przystąpiono do tego, dokonano dekoracji Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” dha Haliny Szymichowskiej, która choć jest na strażackiej emeryturze dalej angażuje się w działalność OSP gminy Kartuzy.

Następnie wojewoda w asyście konkretnego burmistrza, wójta i przedstawiciela władz OSP udekorował medalami, pucharem i dyplomem zwycięskie drużyny.

Najbardziej okazałe, ufundowane przez powiat kartuski, trafiły do kapitanów drużyn, które zwyciężyły w ćwiczeniu bojowym.

D. Tryzna

Grupa A (mężczyźni):
Wyniki końcowe:
1 miejsce – OSP Czeczewo
2 miejsce – OSP Zgorzałe
3 miejsce – OSP Sulmin
4 miejsce – OSP Gowidlino
5 miejsce – OSP Goręczyno
6 miejsce – OSP Reskowo
7 miejsce – OSP Prokowo
8 miejsce – OSP Mściszewice

Musztra:
1 miejsce – OSP Czeczewo
2 miejsce – OSP Sulmin
3 miejsce – OSP Gowidlino
4 miejsce – OSP Zgorzałe
5 miejsce – OSP Mściszewice
6 miejsce – OSP Prokowo
7 miejsce – OSP Reskowo
8 miejsce – OSP Goręczyno

Ćwiczenie alarmowo-bojowe:
1 miejsce – OSP Czeczewo
2 miejsce – OSP Zgorzałe

Grupa C (kobiety):
Wyniki końcowe:
1 miejsce – OSP Prokowo
2 miejsce – OSP Czeczewo
3 miejsce – OSP Sulęczyno
4 miejsce – OSP Gowidlino
5 miejsce – OSP Goręczyno
6 miejsce – OSP Sulmin
7 miejsce – OSP Reskowo

Musztra:
1 miejsce – OSP Reskowo
2 miejsce – OSP Sulmin
3 miejsce – OSP Prokowo
4 miejsce – OSP Gowidlino, OSP Czeczewo
6 miejsce – OSP Sulęczyno
7 miejsce – OSP Goręczyno

Komentarze