Gmina Lipusz Wokół nas

Lipusz. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Złote Gody Urszuli i Kazimierza Domaszk

W listopadzie państwo Urszula i Kazimierz Domaszk, mieszkańcy gminy Lipusz, obchodzili jubileusz niezwykły, bo 50-lecie pożycia małżeńskiego. Z tej racji odwiedziła ich delegacja z urzędu gminy i złożyła na ich ręce prezydencki medal, życzenia i prezenty.

Jubileusz Złotych Godów to wydarzenie wyjątkowe w życiu małżonków i ich rodziny. To jubileusz niezwyczajny, tak jak niezwyczajni są ludzie, którzy przeżyli ze sobą pół wieku. Wspólnie zmagali się z trudnościami dnia powszedniego, pomagali w chorobie i pokonywali problemy, które czasami potrwają rozbić małżeństwo. Wychowali dzieci, wnuki a czasami prawnuki. I dziś na pewno są przez nich darzeni szacunkiem. Dziś, kiedy tak dużo małżeństw rozpada się, jubilaci Złotych Godów są najlepszym przykładem, że mimo wszystko można trwać w małżeństwie. Takie przykłady docenia również samorząd i jest zasadą, że jubilatów odwiedzają władze gminy.

Delegacja z urzędu gminy

Państwa U. i K. Domaszk odwiedzili: Mirosław Ebertowski wójt gminy Lipusz i Joanna Bigus Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Lipuszu. Jubilaci zostali odznaczeni Medalem ,,Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie’’ nadanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Jak wspominają jubilaci, to właśnie pani Urszula zajmowała się całym gospodarstwem domowym. W tym czasie jej mąż pracował w P.U.P Complex Sp. z o. o w Dziemianach. Wspólnie wychowali trzech synów i doczekali się dziesięciorga wnuków. Dziś, te najmłodsze pociechy są ich dumą i radością.

Nad/opr.red

Komentarze