Gmina Nowa Karczma Konkursy Rolnictwo

Lubań. Agro Targi. Zwycięzcy eliminacji regionalnych konkursu KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, wzorem lat ubiegłych, działając w ramach popularyzacji wiedzy na temat zasad zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym zorganizowała XX Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. W tegorocznej edycji udział wzięły 33 gospodarstwa z województwa pomorskiego.

Podsumowując kolejny etap tego corocznego konkursu, komisja konkursowa z zadowoleniem stwierdziła, że wszystkie zgłoszone gospodarstwa aktualnie prowadzą procesy inwestycyjne w kierunku poprawy ich funkcjonalności, estetyki, bezpieczeństwa, higieny pracy i ochrony środowiska naturalnego. Wyraźnie widoczny jest wysiłek gospodarstw na rzecz odnowienia parku maszynowego i poprawy dobrostanu zwierząt. Najbardziej cieszy fakt, że niemal w każdym gospodarstwie dzięki uczestnictwu w konkursie dokonywano już w trakcie jego trwania wielu małonakładowych, ale bardzo istotnych prac, które w znacznym stopniu poprawiły bezpieczeństwo pracy.

Jej decyzją pierwsze miejsce przyznano Danucie i Zygmuntowi Stromskim z Kczewa – powiat kartuski. Miejsce drugie zajęli Kamila i Tomasz Tutkowscy z Wielkiego Podlesia – powiat kościerski. Na trzecim miejscu sklasyfikowano gospodarstwo Magdaleny i Jana Flisikowskich ze Smętowa Chmieleńskiego – powiat kartuski. Wyróżnienie zdobyli Janina, Stefan i Grzegorz Reska ze Sławoszyna – powiat pucki.

Tegorocznych laureatów nagradzali: Marcin Drewa, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS, Sylwia Skupie, zastępca dyrektora pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR, Mariusz Pokrzywiński, Okręgowy Inspektor Pracy w Gdańsku i A. Dolny.

D. Tryzna

Komentarze