Gmina Karsin Inwestycje Samorząd

Borsk. Budowa drogi do Ośrodka Largo. Szybkie tempo jest tu niezbędne i wykonawca wywiązuje się z niego

Przetarg na tę inwestycję wygrała firma Henryka Czarnowskiego z Kalisza. Ma przed sobą zadanie trudne, gdyż tu mocno liczy się czas realizacji. Droga ta jest głównym dojazdem do ośrodka, który cały czas działa, a za moment zaczyna się sezon.

Podpisanie umowy z wykonawcą miało miejsce w końcu kwietnia. Zaznaczono w niej, że prace muszą się zakończyć do końca czerwca, gdyż droga stanowi główny dojazd do ośrodka. Na czas prowadzenia inwestycji wykonano do niego tymczasowy dojazd i jak podkreśla przedstawiciel wykonawcy, codziennie w określonych godzinach droga jest udrażniana, aby można było nią przejechać do ośrodka. Stąd zaraz po podpisaniu ruszyły prace. 24 maja zrealizowano ich pierwszy etap tzn. demontaż starej nawierzchni z kostki betonowej. Przystąpiono do korytowania krawężnikami nowego pasa jezdni. Tydzień później ten etap był również zakończony. Równocześnie budowano kanał technologiczny pod przyszłe instalacje teletechniczne i kładziono warstwy konstrukcyjne nowej drogi. Do zaplanowanego końca inwestycji pozostały dwa tygodnie. Jak usłyszeliśmy, 12 czerwca firma planuje położyć pierwszą warstwę asfaltu. Pozostanie jeszcze budowa oświetlenia ulicznego.  

Koszt inwestycji to 2,88 mln zł. Gmina pozyskała 95% dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

W myśl umowy ta sama firma wykona również inwestycję na ul. Wrzosowej w Karsinie. Chodzi o przebudowę na odcinku 200 m.b. jezdni asfaltowej, chodników, budowę zjazdów na posesje z kostki betonowej, kanału technologicznego oraz nowego oznakowania pionowego i poziomego drogi. Na wykonanie tej części zadania wykonawca ma czas do końca lipca br. Do tematu będziemy powracać.

Nad/opr.D.Tryzna

Komentarze