Gmina Lipusz Sport

Słupsk. Igrzyska młodzieży w lekkiej atletyce. Sukcesy uczniów lipuskiej szkoły

6 maja uczniowie ZS w Lipuszu, a zarazem zawodnicy UKS Lipusz wzięli udział Wojewódzkim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce, będącym pokłosiem eliminacji powiatowych. Lipuscy zawodnicy w finale wojewódzkim zdobyli sześć medali, w tym cztery złote.

W finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w LA w Słupsku rywalizowało blisko 540 młodych zawodników, którzy reprezentowali prawie 140 szkół z województwa pomorskiego. Z powiatu kościerskiego o miano najlepszych walczyli lekkoatleci z 5 szkół.

Worek z medalami dla UKS Lipusz otworzyła Vanessa Orzłowska, zdobywając złoty medal w rzucie oszczepem. Piąte miejsce w rzucie oszczepem zajęła Julia Rudnik. Złoty medal w pchnięciu kulą wywalczył zawodnik Seweryn Słodki, który zdecydowanie pokonał swoich rywali, z przewagą ponad pół metra.

Worek medali

Rzut dyskiem to od wielu lat domena zawodników z Lipusza. Nie inaczej było tym razem. Złoty medal w rzucie dyskiem wywalczyła uczennica ZS w Lipuszu Natasza Janke, a srebrny jej koleżanka Kinga Szymańska. O ogromnym pechu może mówić Dominika Fierek, której wszystkie trzy rzuty konkursowe wylądowały za promień, a były najdłuższe w całym konkursie.

Również chłopcy z Lipusza w rzucie dyskiem pokazali wysoką klasę zdobywając dwa medale. Złoty medal, już drugi na mistrzostwach zdobył S. Słodki, który nieznacznie wyprzedził drugiego Antoniego Gdańca, zdobywcę medalu srebrnego. Czwarte miejsce w biegu na 1000m zajął Hubert Cybulski. A. Gdaniec do srebrnego medalu w dysku dołożył również piąte miejsce w rzucie oszczepem. Szóstą lokatę wywalczył w biegu na 600m Krystian Żywicki. Natomiast w finale biegu na 100m zawodnik z Lipusza Szymon Litwin  uplasował się na siódmej pozycji.

– Cztery medale złote to najlepszy występ uczniów ZS w Lipuszu w historii występów w finale WIMS w LA. Udział zawodników z Lipusza w tej imprezie zakończył się ogromnym sukcesem, o czym świadczy klasyfikacja generalna. W punktacji szkół chłopców w województwie na pierwszym miejscu jest Lipusz. Wśród dziewcząt lipuska szkoła zdobyła czwarte miejsce – podkreślają władze klubu.