Gmina Nowa Karczma Konkursy Rolnictwo

Lubań. Pierwszy dzień Rolniczej Jesieni. KGW Nowa Karczma i „Familia” z Sulmina zaprezentowały się wokalnie

Wśród programu pierwszego dnia Rolniczej Jesieni była zupełnie nowa oferta – Przegląd Piosenki Biesiadnej. Zaprezentowały się w niej wokalnie przede wszystkim koła gospodyń wiejskich i inne formacje. Szkoda tylko, że deszcz przeszkadzał w odbiorze czasami bardzo spontanicznych występów na scenie.

Przestrzeń targowa w Lubaniu wzbogaciła się w tym roku o nową, profesjonalną scenę. Jest ona znacznie większa od starej i daje zupełnie nowe możliwości do prezentacji, gdyż razem z nią funkcjonuje olbrzymi telebim. Być może to było zachętą, aby podczas wydarzeń targowych działo się na niej więcej.

Siedem zespołów w pierwszej edycji

Na pewno temu będzie dobrze służył Przegląd Piosenki Biesiadnej, które po raz pierwszy miało miejsce na tegorocznej Rolniczej Jesieni. Choć rozłożone na dwa dni, to większość występujących zespołów pokazała się w sobotę. Tego dnia wystąpiło ich pięć. Zaczęło KGW z Nowej Karczmy, znane do tej pory ze swoich kulinarnych doświadczeń. Po nich wystąpiły Kępiczanki. Następnie na scenie zaprezentował się chór Jutrzenka. Jako czwarty wystąpił zespół ,,Familia’’ – KGW z Sulmina. Sobotnie koncertowanie zakończył Regionalny Dziecięco-Młodzieżowy Zespół ,,Lubichowskie Kociewiaki’’. Każdy występ obliczony był na około godzinę. Występy zgromadziły przed sceną znaczną liczbę słuchaczy. Szkoda tylko, że co jakiś czas opady deszczu przerywały im możliwość odbioru. Niektóre z zespołów pomimo niepogody zapraszały do zabawy, wspólnego śpiewania lub próbowały ,,zaczarować aurę’’. Każdy z zespołów na zakończenie swojego występu otrzymywał z rąk wicedyrektorek PODR Ewy Szymańskiej i Katarzyny Jasińskiej i wiceprezesa PIR Ryszarda Kleinszmidta podziękowania i okolicznościowe prezenty.

D. Tryzna

Pogodę próbował ,,zaczarować’’ Zespół ,,Familia’’ z Sulmina.
Na scenie Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Karczmy.

Komentarze