Gmina Nowa Karczma Rolnictwo Wokół nas

Lubań. XIV Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie. Trafili w termin. Rekordowa liczba wystawców i klientów

13 i 14 kwietnia w Lubaniu odbyły się kolejne Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie, które przyniosły bardzo pożądaną dla organizatora statystykę. Skorzystało z nich o 1/3 więcej wystawców niż w latach poprzednich, co przełożyło się na rekordową frekwencję klientów. Przełożyło się to na dobre, „targowe biznesy”.

Po ogrodniczych targach w Słupsku, to druga tegoroczna impreza targowa PODR, kierowanego przez nowego dyrektora Aleksandra Macha. Stąd inne spojrzenie na organizację i postawione cele. Przyniosło to wzrost ilości stoisk aż o 66 proc.

– W tym roku mamy na kwietniowych targach ponad 50 stoisk ogrodniczych i prawie 200 innych – mówi komisarz targów Jarosław Cichocki.

Po raz pierwszy kwietniowym targom towarzyszyła konferencja dotycząca pszczelarstwa.

Rewelacyjne osiągi I dnia

W całej historii targów w Lubaniu sobota była zawsze dniem relatywnie słabszym z racji tego, że większość mieszkańców regionu pracuje. Tym razem, zgodnie przyznają wystawcy, było zupełnie inaczej. Czy to za sprawą pogody, czy też tego idealnie wpisały się w terminarz. W sobotę imprezę odwiedziły tłumy.

Na stoisku GS Żukowo już około godz. 13 półki z pieczywem były puste. Trzeba było dowieźć dodatkowe pieczywo i wyroby mięsne.

Zadowoleni ze sprzedaży byli również ogrodnicy, których w tym roku wystawiło się więcej o ponad 32 proc.

Cieszyły się również panie z KGW, których stoiska stanęły w alei naprzeciw sceny.

Niedziela również na rekord

Drugi dzień targowy przyniósł jeszcze lepsze wyniki. Jedynym problemem był jak zawsze ciężki dojazd, trzeba było trochę poczekać w korkach. I tego dnia największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ogrodnicze. Wystawcy chętnie doradzali jak posadzić i pielęgnować rośliny.

Dla najmłodszych działało wesołe miasteczko.

Imprezie targowej towarzyszyła również wystawa królików i ptactwa ozdobnego. Natomiast na terenie pasieki PODR zorganizowano konferencję pszczelarską. Liczba chętnych do udziału w niej zaskoczyła organizatorów.

Wielu klientów było uradowanych, że późnym popołudniem mogli nabyć ofertę targową w mocno obniżonych cenach. 

Już teraz organizatorzy zapraszają na XXXI Pomorskie Agro Targi w Lubaniu, które odbędą się 8 i 9 czerwca. Spodziewają się w tym czasie jeszcze większej liczby wystawców.

D. Tryzna

Aleksander Mach, dyrektor PODR w Lubaniu

W tym roku zanotowaliśmy około 32-procentowy wzrost liczby wystawców w stosunku do roku ubiegłego. Na naszym parkingu przez dwa dni zaparkowało prawie 4,5 tys. samochodów. W zeszłym roku było ich 2,4 tys. To prawie o 90% więcej! Bardzo dziękujemy wszystkim odwiedzającym i wystawcom za to, że byli w tych dniach z nami.

Komentarze