Wokół nas

Autoryzowane Centrum Napraw Powypadkowych Grupy Makurat w Pępowie nagrodzone Hitem Regionów 2021 za Tesla Approved Body Shop

Jedyny w Polsce Północnej autoryzowany warsztat, w którym można naprawiać auta Tesli, znajduje się w Centrum Napraw Powypadkowych w Pępowie. Fakt ten został doceniony przez kapitułę tegorocznego konkursu ,,Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów’’. Jego gala miała miejsce 24 września w Gniewie.

Celem konkursu jest m.in. pokazywanie i promowanie rozwiązań rynkowych, które służą rozwijaniu gospodarki regionu czy kraju. Kapituła zwraca uwagę na nowatorstwo podjętych przez firmę działań gospodarczych i ich poziom jakościowy.  Wśród dużej liczby zgłoszeń dotyczących firm, które spłynęły w tegorocznej edycji konkursu, kapituła zwróciła uwagę na Autoryzowane Centrum Napraw Powypadkowych z Grupy Makurat. Werdyktem kapituły firma ta otrzymała tytuł ,,Firmy Roku’’ za uzyskanie certyfikatu Tesla Approved Body Shop. Przyznano jej HIT Irydowy m.in. za to, że to jedyny taki autoryzowany warsztat w Polsce Północnej. 

Prawie ćwierć wieku na rynku

Początki firmy sięgają końca lat 90. Wtedy jej właściciel Mirosław Makurat otworzył w Pępowie warsztat pod szyldem Auto Miras. Dzięki nieszablonowym decyzjom, umiejętności rozpoznawania potrzeb na rynku, zakład szybko rozwijał się, stając się partnerem dla poważnych firm działających w branży. Z czasem firma wyspecjalizowała się we współpracy z flotami, zyskała autoryzację czołowych marek takich jak: Volkswagen, Skoda czy Seat należących do Koncernu Volkswagen Group. Powstało Autoryzowane Centrum Napraw VGP. Firma wdrażała autorskie systemy organizacyjne oraz zainwestowała w najnowocześniejszy sprzęt. W 2019 roku stała się częścią Grupy Makurat. Realizując proces rozwoju, dostosowania się do wymogów rynku, oraz podnoszenia zakresu świadczonych usług i kompetencji. Grupa Makurat uzyskała autoryzację na naprawę samochodów marki Tesla. W Pępowie powstał jedyny w Polsce Północnej Tesla Approved Body Shop.

Tylko cztery takie w Polsce

Pracują w nim tylko certyfikowani eksperci Tesli. Warsztat został wyposażony w narzędzia i szyld bezpośrednio od Tesli. Dzięki temu wszelkie naprawy wykonywane są na najwyższym poziomie, z zachowaniem standardów i procedur producenta – marki Tesla.

– Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w naprawie uszkodzonych pojazdów segmentu premium zdobyliśmy najwyższe poziomy certyfikacji, fachowej wiedzy, umiejętności i precyzji w naszej branży. Dzięki specjalistycznym narzędziom i szkoleniom zapewnianym bezpośrednio przez Teslę możemy zagwarantować, że Twoja Tesla zostanie poddana najlepszej opiece i przywrócona do stanu sprzed wypadku Sprzęt, którego używamy, jest jednym z najlepszych w branży, co pozwala nam zapewnić poziom jakości, na jaki zasługuje każdy klient  – podkreśla Dawid Makurat, Koordynator Tesla Body Shop. 

Tesla na zastępstwo

W autoryzowanej stacji Tesla Approved Body Shop samochody te są naprawiane zgodnie ze standardami producenta. Z uwzględnieniem jak najkrótszego czasu realizacji. Zespół Tesla Body Shop doskonale rozumie, że czas jest na wagę złota, a auto użytecznym narzędziem. Potwierdza to standard serwisu oferowanego klientom – Grupa Makurat jako jedyna w Polsce posiada Teslę przeznaczoną, jako samochód zastępczy, która zasiliła bogatą flotę aut zastępczych.

Każdy klient jest dla nas ważny, stąd decyzja o zakupie Tesli i przeznaczeniu jej na samochód zastępczy. Zależy nam, aby czas potrzebny na naprawę, był jak najmniej odczuwalny dla klienta – podkreśla Marcin Węsiora Dyrektor Zarządzający.

D. Tryzna

Tesla Approved Body Shop – technologia na najwyższym poziomie

Tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo, nie ma miejsca na wątpliwości. Nie dziwi więc, że staranie zaprojektowana Tesla szybko stała się symbolem najwyższych standardów w motoryzacji. Miano lidera pod względem wydajności i jakości również nie jest przypadkiem – kto miał okazję siąść za kierownicą Tesli, zyskuje przekonanie, że prowadzi najszybszy i najbezpieczniejszy ideał w swojej klasie.

Wykorzystanie dalekosiężnych technologii powoduje, że w razie jakichkolwiek usterek Tesla powinna być naprawiana wyłącznie w sposób, który zaleca jej producent. Dziś świat zmierza w kierunku elektromobilności, a zmieniające się trendy na rynku motoryzacji powodują, że serwisy samochodowe będą zmuszone wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku.

Warto nadmienić, że autoryzowany punkt Tesla Approved Body Shop i Centrum Napraw Powypadkowych mieści się w Pępowie, przy ulicy Gdańskiej 62, gdzie rocznie naprawianych jest ponad 3,5 tys. samochodów.

Komentarze