Gmina Żukowo Wokół nas

Żukowo. Owoc współpracy województwa, powiatu i gmin. Dziś otwarcie Punktu Szczepień Powszechnych

W kwietniu informowaliśmy o efektach ustaleń wojewody pomorskiego z przedstawicielami powiatu kartuskiego nt. stworzenia drugiego w powiecie po szpitalu kartuskim, Punktu Szczepień Powszechnych. Ostatecznie zlokalizowano go w strażnicy OSP w Żukowie i przygotowano tak, że niebawem ma udostępnić swoje podwoje chętnym na szczepienia mieszkańcom.

Za umiejscowieniem tym przemawiała doskonała lokalizacja przy głównych szlakach komunikacyjnych, dostępność miejsc parkingowych oraz estetyka budynku i pomieszczeń. Będzie tu można zaszczepić 200 chętnych osób dziennie, przez sześć dni w tygodniu.

 Spory wkład w powstanie punktu ma Gmina Miejska Żukowo. Zapewniła lokal,  logistykę i ściśle współpracuje z powiatem w tym zakresie. Żukowo wzięło na siebie również lokalu w z sprzęt komputerowy, biurowy a nawet lodówki do przechowywania szczepionek. Atutem punktu jest również zespół ratownictwa medycznego OSP.

 Personel medyczny do tworzonego punktu, został oddelegowany  z gminnych ośrodków zdrowia i prywatnych praktyk lekarskich powiatu kartuskiego.  

„Na zdrowiu i życiu nie można oszczędzać”

Od początku niezwykłą aktywność w tworzeniu i wyposażaniu punktu wykazuje burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski.

– Jeśli trzeba będzie dodatkowo pomóc finansowo w organizacji tego punktu, to też nie odmówimy – powiedział burmistrz. Nasza współpraca z powiatem kartuskim układa się bardzo dobrze na wielu polach. Jestem przekonany, że i tutaj będziemy zgodni, bo na zdrowiu i życiu mieszkańców nie możemy i nie chcemy oszczędzać. Samorządy powiatu kartuskiego zwróciły się do jednostek medycznych działających na ich terenie z zapytaniem wsparcia punktu szczepień w Żukowie. W ten sposób również dołożyły cegiełkę w tworzeniu punktu zlokalizowanego na terenie naszej gminy – dodał burmistrz W. Kankowski. Punkt ma ruszyć jeszcze w pierwszej połowie maja, po uzyskaniu pozytywnej opinii NFZ. Szczepienia będą się odbywały od poniedziałku do soboty.

BM

Fot. Punkt Szczepień będzie się mieścił w żukowskiej strażnicy OSP.

Komentarze