Gmina Kartuzy Sport

Kickboxing. Mistrzostwa Polski Północnej. Zawodnicy Rebelii wywalczyli 33 medale

W ostatni weekend Kartuzy stały się stolicą polski północnej w Kickboxingu. Dwudniowe zmagania przyciągnęły na Kaszuby przedstawicieli z 33 klubów. Ogromna ilość przeciwników nie zniechęciła zawodników kartuskiej Rebelii. Wręcz przeciwnie. Wspólnie wywalczyli łącznie 33 medale.

W pierwszy dzień zmagań w Formule Soft-contact Rebelię reprezentowała 17-osobowa grupa zawodników. Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu przez trenera Nikodema Bigusa wygrali kilka złotych medali. Złotymi medalistami zostali: Helena Irzyłowska 145 cm, Oliwia Krenke 135 cm, Jan Lubecki 145 cm oraz Fabian Czoska +155 cm. O krok od najwyższego stopnia podium stanęli Nikola Ściblak 155 cm i Szymon Słomczyński -155 cm. Cztery brązowe medale zawisły na szyjach: Antoniego Piwki 135 cm, Dawida Licy 145 cm, Samuela Czerwińskiego 155 cm, Nataniela Kossa + 155 cm.

Niedziela szczęśliwym dniem dla starszych zawodników

Podczas niedzielnych rozgrywek podopieczni Patryka Zaborowskiego zdobyli dziewięć złotych medali. Nie zawiedli najbardziej doświadczeni rebelianci. Kamil Mateja wygrał dwie walki zdobywając złoto w 71 kg. Co ciekawe młody mieszkaniec Kiełpina w ciągu trzech sekund znokautował jednego z rywali. Równie dobrze spisał aktualny Mistrz Europy Armin Wilczewski, który nie miał sobie równych w 75 kg low-kick. Ringową stawkę zamknął Robert Gosz stając na trzeci miejscu podium w 63 kg.

Złoto i tytuł najlepszego juniora turnieju padł łupem Kacpra Śleszyńskiego, który toczył bój w najbardziej obsadzonej kategorii wagowej do 63 kg. Równie dobrze spisał się jego klubowy kolega Artur Bożyk inkasując złoto. Po raz kolejny klasę po trzech walkach pokazał Mistrz Polski Damian Czaja nie pozostawiając złudzeń, kto jest królem 47 kg kadetów.

Miłe niespodzianki w wykonaniu najmłodszych

Kilka niespodzianek sprawili najmłodsi podopieczni P. Zaborowskiego wygrywając kilka walk w debiucie Kickboxerskim.  Świetnie spisała się juniorka Julia Skerka tryumfując po dwóch walkach w 50 kg. Taki sam wynik w debiucie osiągnął Bartosz Zając 32 kg kadet. Pasmo nieszczęśliwych srebrnych medali przełamała Karina Pioch wygrywając kategorię 55 kg. Kolejne zwycięstwo odniósł również Błażej Pepliński i Karolina Szymichowska, wygrywając swoje kategorie wagowe. Dwa srebrne medale dla Kartuz zdobył: Robert Gosz 63 kg i Nikodem Wilczewski 63 kg. Tymoteusz Regliński wywalczył brąz w kategorii 52 kg. Na najniższym stopniu podium stanęli: Margareta Kąkol 60 kg, Wiktoria Szymichowska +65 kg,  Dawid Rojda 91 kg,Paweł Bobrowski 94 kg, Kamil Kąkol 79 kg, Antoni Rybak 74 kg, Szymon Szyca 57 kg,  Mateusz Zając 42 kg.

– Cieszę się, że mogę trenować z tak wspaniałą grupą ludzi. Rodzina Rebelii w ostatnich dwóch latach rozrosła się znacząco. Powiększył się sztab trenerski, dysponujemy nowoczesnym Kaszubskim Centrum Sportów Walki, rozwijamy swoje umiejętności. Młodzież to dostrzega, a wstąpienie Kickboxingu na Igrzyska Europejskie i do MKOL potęguje ten trend – mówi z dumą P. Zaborowski