Gmina Przodkowo Konkursy OSP Sport

Luzino. X Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków OSP. Druhowie z Czeczewa najlepsi na Pomorzu w futsalu

W minioną sobotę, na Hali GOSRiT w Luzinie, rozegrano X Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków OSP. Rywalizacja zgromadziła 8 drużyn z 7 powiatów, skupiając zwycięzców rozgrywek powiatowych oraz gospodarzy z OSP Luzino.

Po intensywnych 5 godzinach zmagań, triumfatorem turnieju okazała się drużyna OSP Czeczewo, która w emocjonującym finale pokonała OSP Rumia 3:1. Mecz o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem OSP Mechowo, które pokonało OSP Lubuń rezultatem 3:0.

Zwycięzców uhonorowali: Jarosław Wejer – wójt gminy Luzino, Sławomir Miotk z OSP Luzino oraz Piotr Klecha – dyrektor GOSRiT Luzino i prezes Pomorskiego LZS. Struktury OSP reprezentował Edmund Kwidziński – dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP.

Warto podkreślić, że Przemek Paliga ze zwycięskiej drużyny został uznany Królem Strzelców, zdobywając imponującą liczbę 7 bramek.

Turniej był nie tylko sportowym wydarzeniem, ale także doskonałą okazją do integracji społeczności strażackiej z różnych regionów.

„Jesteśmy zadowoleni ze startu”

Tydzień wcześniej 6-osobowa drużyna z OSP Czeczewo pod wodzą prezesa dh Kazimierza Dampc wzięła udział w I Wojewódzkich Zawodach OSP w Tenisie Stołowym. Oni plus dh Dawid Rzeszewicz z OSP Kłosowo reprezentowali na tych zawodach powiat kartuski. Turniej odbył się w Rumi. Wystartowało w nim 64 zawodników. Zagrano na 18 stołach w systemie brazylijskim.

– Jesteśmy zadowoleni ze startu w tym dobrze zorganizowanym turnieju. Wszystko co było do zdobycia na naszym poziomie, to wzięliśmy. Czołówka była znacznie wyżej, bo to zawodnicy, którzy grają w ligach. Na pewno wystartujemy w kolejnych edycjach tych zawodów – K. Dampc.

Okazuje się, że druhowie z tej jednostki są wyjątkowymi. Nie tylko startują w zawodach pożarniczych i zdobywają laury nawet na ich krajowym poziomie, ale dobrze radzą sobie w halowej piłce nożnej, czy tenisie stołowym.

Nad/opr.red

Komentarze