Gmina Kartuzy OSP Samorząd Wokół nas

Mirachowo. Zawody sportowo-pożarnicze gminy Kartuzy. OSP Prokowo podwójnym zwycięzcą

Aż 26 drużyn rywalizowało w rozegranych w ubiegłą sobotę w Mirachowie zawodach w sporcie pożarniczym dla jednostek OSP z gminy Kartuzy. To wielkie wydarzenie dla środowiska, które obok współzawodnictwa, dobrych wzorów, przyczynia się do integracji druhów i członków MDP.

Po gminie Żukowo i Przodkowo, 8 czerwca zmierzyły się w rywalizacji jednostki OSP gminy Kartuzy. To zawody z największą frekwencją, zarówno wśród drużyn, jak i kibiców. W tym roku wystartowało 26 drużyn, w tym 10 reprezentacji członków czynnych, 14 zespołów młodzieżowych i dwie żeńskie drużyny powyżej 18 lat. Rywalizowali w kilku kategoriach: musztrze, sztafecie pożarniczej, ćwiczeniu bojowym oraz ćwiczeniu alarmowo-bojowym.

Zawody poprowadził Edmund Kwidziński, dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Gdańsku. Tradycyjnie rywalizacji przyglądali się włodarze gminy: burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński i jego zastępca Sylwia Biankowska.

Zwycięzcy wśród druhów czynnych

Choć bojówkę wygrała drużyna z Brodnicy Górnej, to najwięcej punktów na swoim koncie wśród druhów czynnych zgromadziła drużyna z Prokowa. Za nią na podium znalazły się, odpowiednio jednostki z Brodnicy Górnej oraz ex aequo z Kolonii i Mirachowa. Kolejne miejsce zajęły OSP z: Starej Huty, Staniszewa, Dzierżążna, Pomieczyńskiej Huty, Łapalic i Sianowskiej Huty. W rywalizacji drużyn żeńskich również najlepsze okazały się panie z OSP Prokowo, a za nimi sklasyfikowano ekipę z Mirachowa.

Najlepsi wśród MDP

W gronie MDP chłopców w wieku 10-16 lat niepokonana okazała się drużyna ze Staniszewa. Miejsce drugie zajęła ekipa z Pomieczyńskiej Huty, a trzecie z Prokowa. Kolejne lokaty zajęły MDP z: Łapalic, Brodnicy Górnej, Dzierżążna I, Starej Huty, Mirachowa i Dzierżążna II.

Z kolei wśród dziewcząt najlepsza była drużyna MDP Sianowska Huta. Drugą lokatę zajęły dziewczęta z Prokowa, a trzecie ze Staniszewa. Czwarte zajęła ekipa z Kolonii, a piąte z Mirachowa.

Zawody sportowo-pożarnicze w Mirachowie były doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności druhów i druhen oraz do integracji społeczności lokalnej. Rywalizacja przebiegła w duchu sportowej walki, a uczestnicy wykazali się wysokim poziomem przygotowania i zaangażowania.

UG/opr.red

Komentarze