Gmina Liniewo OSP

Głodowo. Gminne zawody w sporcie pożarniczym. Wśród druhów czynnych wygrał Wysin

W rozegranych w ubiegłą sobotę zawodach sportowo-pożarniczych wzięły udział drużyny męskie z czterech jednostek i żeńskie z dwóch jednostek. W klasyfikacji generalnej najwięcej punktów zdobyła drużyna z Wysina i ona będzie reprezentować gminę na zawodach rangi powiatowej.

Do Głodowa zjechali druhowie czynni z Liniewa, Lubieszyna i Wysina. Drużyn żeńskich były dwie: z Wysina i Lubieszyna. Druhowie zmierzyli się w ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej. Rywalizację oceniała komisja sędziowska w składzie m.in. dh Mieczysław Mejer i dh Wiesław Szarmach. Rywalizacji kibicowała spora grupa przyjaciół OSP, a wśród nich wójt Mirosław Warczak i radny powiatowy Krzysztof Michnowski.

Zwycięzcy konkurencji

W ćwiczeniu bojowym wygrała drużyna z OSP Lubieszyn z czasem 43,4 s. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna z Wysina, która była gorsza tylko o niecałe 2 sekundy. Miejsce trzecie zajęła drużyna gospodarzy. W sztafecie pożarniczej zdecydowanie zwyciężył Wysin. OSP Głodowo zajęło miejsce drugie z czasem o 6 s gorszym, a Lubieszyn był na trzecim.

W klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu ze 104,9 pkt znalazła się drużyna z Wysina. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Lubieszyna, Głodowa i Liniewa.

Wśród drużyn kobiecych zwyciężyła ekipa z Wysina. Drużyna z Lubieszyna zajęła drugą lokatę.

– Chciałbym podziękować wójtowi za pomoc finansową i za puchary. Nikt kto dzisiaj wygrał, nie odjedzie bez nagrody. Dziękuję też innym sponsorom – mówił dh W. Szarmach, komendant gminny OSP w Liniewie. 

D. Tryzna

Komentarze