Gmina Przodkowo Konkursy OSP

Przodkowo. Gminne zawody w sportach pożarniczych. W rywalizacji dorosłych najlepsze OSP Czeczewo, ale medalową młodzieżówkę ma Pomieczyno

W ubiegłą niedzielę na przodkowskim stadionie miała miejsce rywalizacja drużyn pożarniczych z sześciu gminnych jednostek. Pokazała z jednej strony przygotowanie druhów, a z drugiej dobrze służyła integracji środowiska. Jej zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody pieniężne ufundowane przez wójta Andrzeja Wyrzykowskiego.

W tegorocznych zawodach wystartowało dziesięć drużyn. Dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze były z OSP Pomieczyno. Dwie drużyny kobiece wystawiły jednostki z Przodkowa i Czeczewa. Pozostałe sześć drużyn męskich reprezentowało wszystkie gminne jednostki.

Kibicować im przybyła liczna grupa mieszkańców – najbliżsi z rodzin, przyjaciele, znajomi. Rywalizacji przyglądali się wójt gminy Andrzej Wyrzykowski i przewodniczący rady Dariusz Toporek. Państwową Straż Pożarną reprezentował Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach mł. bryg. Paweł Gil oraz oficer prasowy mł. bryg. Marek Szwaba.

Rywalizacja według nowych zasad

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Komendant Gminny OSP dh Andrzej Deyk. Przewodniczącym komisji sędziowskiej był Andrzej Brylowski. Młodzieżówka startowała według regulaminu z 2010 roku. Ćwiczenie bojowe to sztafeta pożarnicza 400 m z przeszkodami. W kategorii wiekowej seniorzy zawody odbywały się według ogólnopolskiego regulaminu zawodów OSP z 2011 roku. Ćwiczenie bojowe to sztafeta 7×50 m z przeszkodami.

Zwycięzcy zawodów  

W klasyfikacji generalnej w grupie męskiej pierwsze miejsce zajęła ekipa z OSP Czeczewo. Drugą lokatę zdobyli druhowie z OSP Przodkowo. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna OSP Pomieczyno. Na kolejnych miejscach znaleźli się, odpowiednio druhowie z Kłosowa, Smołdzina i Tokar. Wśród drużyn kobiecych najlepsza okazała się ekipa OSP Czeczewo. Drugie miejsce zajęły panie z OSP Przodkowo. W gronie MDP chłopców zwyciężyli reprezentanci MDP Pomieczyno II. Natomiast MDP Pomieczyno I zajęło drugie miejsce. W bojówce najlepsi również okazali się druhowie z Czeczewa.

Puchary i nagrody finansowe dla zwycięzców wręczył wójt, komendant PSP i członkowie władz gminnych OSP.

Po dekoracji uczestnikom rywalizacji, komisji sędziowskiej i organizatorom zawodów – samorządowi podziękował mł. bryg. P. Gil. Do zebranych zwrócił się również wójt A. Wyrzykowski.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom dzisiejszych zawodów postawy i zaangażowania. Zdaliście egzamin na piątkę z plusem. Dziękuję również licznie przybyłym kibicom. Obiecuję, że zawody w przyszłym roku będą na pewno wyposażone w lepszy sprzęt i postaramy się je tak zorganizować, by było jeszcze ciekawiej. Naszym drużynom życzę zwycięstwa na zawodach powiatowych – mówił włodarz gminy.

D. Tryzna

Komentarze