OSP Powiat kartuski Wokół nas

Powiat kartuski. Pospolite ruszenie na pomoc walczącej Ukrainie

Od wczoraj 28 lutego w powiecie kartuskim ruszyły akcje pomocowe dla obywateli Ukrainy. Na terenie każdej z naszej gmin działa przynajmniej jeden punkt zbiórki, do którego można przynosić żywność czy inne rzeczy pierwszej potrzeby.

Na terenie gminy Sierakowice punkt zbiórki prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Dary można tu przynosić od poniedziałku do piątku, w godz. 15-18. Gmina Somonino do 4 marca do godz. 18 zbiera dary we wszystkich szkołach podstawowych i siedzibie GOK. W gminie Sulęczyno, w obu budynkach Szkoły Podstawowej w Sulęczynie, zbiórka odbywa się w godz. 7:30-14. Na terenie gminy Przodkowo rzeczy można przynosić od poniedziałku do piątku w godz. 9-15.30 do wszystkich szkół gminy, a w godz. 9-17 do SP w Przodkowie, na przodkowską halę sportową i do miejscowej biblioteki. Przedszkole Samorządowe przyjmuje dary w godz. 9-16. Z kolei na terenie gminy Kartuzy można przekazywać niezbędne dary rzeczowe lub środki finansowe wg konkretnego zapotrzebowania, które zostanie udostępnione na stronie gminy. Aktualnie burmistrz Kartuz zwraca się również z prośbą o zgłaszanie chęci pomocy obywatelom Ukrainy w formie zatrudnienia i/lub zakwaterowania pod numerem tel. 506 651 126.

OSP na pierwszym froncie pomocy

Na terenie gminy Stężyca zbiórki podjęły się trzy OSP. Do jednostki w Stężycy rzeczy można przynosić w dni robocze, do piątku 11 marca w godz. 8-15. Punkt zbiórki w OSP Zgorzałe działa w godz. 15-17, a Gołubiu w godz. 17-19. Na terenie gminy Żukowo społeczne zbiórki codziennie, przez 24h na dobę prowadzi OSP Skrzeszewo. Do OSP Sulmin dary można przynosić codzienne w godz. 7-20. Na terenie gminy Chmielno zbiórkę obecnie prowadzi GOKSiR od poniedziałku do piątku, w godz. 8-20 i w soboty w godz. 10-16. Ponadto niezbędne artykuły można przynosić do wszystkich OSP, szkół i przedszkola. Zbiórka prowadzona będzie na terenie gminy do 13 marca.

Red.

Strażnica OSP Skrzeszewo z każdym dniem coraz bardziej się wypełnia. 

Komentarze