Gmina Sierakowice Samorząd Wokół nas

Sierakowice. Powiatowa Rada Seniorów z wizytą w gminie

Za nami spotkanie przedstawicieli Rady Seniorów w Sierakowicach. Gmina ta była ostatnią z terenu powiatu, którą seniorzy wizytowali w ramach realizacji tematu wsparcia społecznego najstarszych mieszkańców miejscowości.

W spotkaniu udział wzięli, oprócz przedstawicieli Rady Seniorów i członka zarządu powiatu Iwony Formeli, wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela, zastępca Zbigniew Fularczyk, sekretarz Ewelina Lila, kierownik GOPS Ryszard Klajn wraz z zastępcą Agnieszką Cichocką. Temat spotkania dotyczył wsparcia społecznego seniorów.

– Wspólnie zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, aby osobom starszym żyło się lepiej. Z merytorycznej i ciekawej dyskusji można było wyciągnąć m.in. takie wnioski: wsparcie społeczne osób starszych polega na przemyślanym działaniu różnych osób, wsparcie seniorów może polegać między innymi na pobudzaniu ich do aktywności zarówno intelektualnej jak i fizycznej, uczestnictwo seniorów w różnych aktywnościach sprzyja poprawie jakości życia, a także obniża poziom samotności poprzez cykliczne spotkania z ludźmi w podobnym wieku, oraz ważne jest, aby aktywność, do której zachęcana jest osoba starsza była odpowiednio dopasowana do danej jednostki. Dziękujemy za zaproszenie, miłe spotkanie ciekawe rozmowy i wnioski – relacjonuje I. Formela.

Red.

Komentarze