Powiat kościerski Samorząd Sport Szkolnictwo Wokół nas

Kościerzyna. Powiatowe Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Trzech zasłużonych z medalami i 54 nagrody dla sportowców i trenerów

Wczoraj w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Kościerzynie starosta Grzegorz Zabrocki uhonorował trzy osoby Medalem „Zasłużony dla Powiatu Kościerskiego”. Jednak prawie cały czas wypełniły podziękowania i nagrody dla 51 sportowców, którzy swoimi wynikami sławią ziemię kościerską w kraju i za granicą.

Galę poprowadziła Monika Wollik-Litwin, sekretarz powiatu. Powitała zebranych, wśród których byli samorządowcy z gmin kościerskich, przedstawiciele służb, jednostek organizacyjnych powiatu oraz przede wszystkim sportowcy i trenerzy wraz z rodzinami. Do zebranych zwrócił się starosta Grzegorz Zabrocki, który podkreślił, że gala jest wyjątkową okazją, aby wspólnie uczcić i docenić pasję tych, którzy na co dzień angażują się w rozwój społeczności powiatu kościerskiego.

Medale dla oddanych społeczności lokalnej

Na początku gali uhonorowano osoby, które podczas swojej drogi życiowej działają na rzecz społeczności lokalnej powiatu kościerskiego. Pierwszym był Czesław Cyra, wieloletni radny powiatu, członek Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych Solidarność i inicjator wielu działań na rzecz rolnictwa w powiecie kościerskim.

Kolejnym był st. bryg. w st. spocz. Tomasz Klinkosz. Z powiatem kościerskim związany jest od 2013 roku, pełniąc funkcję komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Podczas pełnionej służby wniósł znaczący wkład we wzrost specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego Kościerzyna. Inicjator i twórca pierwszej w województwie specjalistycznej grupy sonarowej. Aktywnie działający w strukturach OSP na terenie województwa i powiatu kościerskiego.

Trzecim był mł. insp. Adam Bork, były komendant powiatowy policji w Kościerzynie. Podczas pełnionej służby brał udział we wszystkich ważnych wydarzeniach na terenie powiatu. Zawsze otwarty na współpracę z samorządowcami.

Powiat docenia swoich sportowców

W czasie gali podziękowano, wręczono nagrody pieniężne i wyróżnienia dla 51 sportowców i 3 trenerów. Są to osoby wybrane spośród 116 zgłoszeń, które trafiły do zarządu powiatu kościerskiego. Przyznane nagrody finansowane wynoszą od 500 zł do 3 tys. zł. Jej wielkość zależy od skali sukcesu sportowego. Wśród wyróżnionych są sportowcy, którzy tak jak Faustyna Kotłowska, czy Daniel Pek, zdobyli czołowe miejsca na mistrzostwach świata i tacy, którzy sukcesy odnosili w zawodach rangi europejskiej czy krajowej.

Wśród nich dominowały trzy dyscypliny związane z konkretnymi klubami działającymi na terenie powiatu. To lekkoatleci powiązani z UKS Olimpijczyk Skorzewo. Karatecy działający w klubie Inazuma oraz pływacy z UKS Manta Kościerzyna.

Doceniono również trenerów: Leszka Zblewskiego, Dawida Żołądka i Adama Gnibę.

W imieniu samorządu powiatu medale i nagrody wręczali starosta G. Zabrocki, wiceprzewodnicząca rady powiatu Katarzyna Karczewska.

D. Tryzna

Grzegorz Zabrocki, starosta powiatu kościerskiego

Samorząd terytorialny to fundament demokratycznego państwa, który umożliwia nam współdecydowanie o sprawach najbliższych naszemu sercu. Dzięki codziennej pracy i zaangażowania samorządowców nasze miasta, gminy i wsie stają się miejscami, w których żyje się lepiej, bezpieczniej, szczęśliwiej i dostatniej. Dzisiejsza uroczystość ma dla naszego samorządu szczególne znaczenie, ponieważ podczas niej już po raz III zostaną wręczone Medale „Zasłużony dla Powiatu Kościerskiego – Serca Kaszub” oraz nagrody i wyróżnienia starosty dla zawodników i trenerów za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej. Pragniemy w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność w uznaniu dla tych, którzy w sposób szczególny mieli pozytywny wpływ na wizerunek naszej małej ojczyzny. Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym i dziękuję Wam za wkład w rozwój naszego powiatu.

Komentarze