Inwestycje Miasto Kościerzyna Sport Wokół nas

Kościerzyna. Oficjalne otwarcie miejskiego stadionu. Na otwarcie – Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna

Po dwóch latach inwestycji realizowanej w trudnych czasach stadion lekkoatletyczny w Kościerzynie jest gotowy. Środa, 12 czerwca będzie dniem otwartym na obiekcie. Na wszystkich odwiedzających czeka piknik i towarzyszyć mu będą zawody lekkoatletyczne.

Inwestycja ruszyła w końcu 2022 roku. Rozpoczęły ją prace zimne, których celem było nawiezienie 50 tys. m3 żwiru, aby powiększyć teren stadionu. Dopiero wtedy można było przystąpić do jego budowy. 

W zakres inwestycji wchodziło wykonanie areny lekkoatletycznej obejmującą wykonanie bieżni okrężnej wraz z bieżnią do biegów sprinterskich. Ponadto wybudowana została skocznia do skoku w dal i trójskoku, skocznia do skoku wzwyż, do skoku o tyczce. Wybudowano również infrastrukturę do innych sportów lekkoatletycznych. W ramach inwestycji powstało nowe boisko piłkarskie wraz z trybunami, parking i drogi manewrowe, ciągi piesze, system nawodnienia i odwodnienia obiektu, nagłośnienie  i monitoring.

Koszt inwestycji to 10,3 mln zł, z czego prawie 6,8 mln zł stanowi dofinansowanie z Polskiego Ładu. Wykonawcą była firma Gadrenia Sport z Warszawy.

Burmistrz zaprasza na otwarcie

W środę 12 czerwca kościerski stadion będzie oficjalnie otwarty. Ma być to wspólne święto mieszkańców miasta.

Od godz. 10 będzie tu rozgrywana Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna „Dysk Pomorski”. Rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: U12, U14 oraz U16. Młodzi lekkoatleci zaprezentują swoje umiejętności w różnych dyscyplinach.

W drugiej części wydarzenia, od godz. 14:30 do 18, organizatorzy zapraszają wszystkich na festyn, który będzie doskonałą okazją do wspólnego świętowania otwarcia stadionu. W programie przewidziano oficjalne otwarcie, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży – przygotowano różnorodne konkurencje sportowe, takie jak biegi na 60, 100, 600 i 1000 metrów, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz skok w dal, dmuchane zjeżdżalnie i duże bańki mydlane oraz poczęstunek w postaci waty cukrowej i popcornu.

Spośród dzieci, które zdecydują się uczestniczyć w konkurencjach sportowych, rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody, w tym rower, hulajnogę oraz piłki, co z pewnością zmotywuje najmłodszych do aktywnego udziału w zabawach.

D. Tryzna

Dawid Jereczek, burmistrz Kościerzyny

Otwarcie stadionu będzie doskonałą okazją do sportowej rywalizacji, świetnej zabawy – do integracji. Pierwsza część tego dnia będzie poświęcona młodym sportowcom, natomiast o godz. 14.30 odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu, które będzie połączone z piknikiem. Mamy nadzieję, że to uroczyste wydarzenie przyciągnie zarówno młodych sportowców oraz mieszkańców naszego miasta i okolic. Będzie nam miło, jeśli zechcą oni wspólnie z nami przeżywać ten wspaniały dzień. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Komentarze