Wokół nas

Pelplin. Uroczystości święcenia nowych kapłanów. Rafał Okroj wśród piątki diakonów

28 maja w bazylice katedralnej w Pelplinie ks. biskup Ryszard Kasyna udzieli święceń kapłańskich pięciu diakonom. Jednym z nich będzie Rafał Okroj z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach.

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie od lat kształci nowych kapłanów. Znakiem obecnych czasów jest m.in. spadek zainteresowania kapłaństwem. Z roku na rok spada liczba wyświęconych księży. W tym roku w Pelplinie będzie ich wyświęconych tylko pięciu. Przez ostatnie dwa lata celebracja święceń była skromniejsza, przede wszystkim przez ograniczenia wynikające z pandemii.

Ksiądz biskup zaprasza

W tym roku ks. biskup zaprasza do szerszego udziału członków rodzin prezbiterów, ich przyjaciół, parafian na tę wyjątkową uroczystość. Jak czytamy w jego zaproszeniu ,,Uroczystość ta jest jednak tak ważna dla całej naszej diecezjalnej wspólnoty, że w tym roku chcemy się pełniej podzielić radością z daru nowych kapłanów’’. Stąd jak pisze bp. R. Kasyna ,,Niech nie zabraknie na tej uroczystości księży, sióstr i braci zakonnych oraz wszystkich, którym leży na sercu troska o powołania kapłańskie. Zapraszam też młodych ludzi, którzy zastanawiają się, czy pójść za Chrystusem’’.

Uroczysta msza święta rozpocznie się o godz. 11.

Dzień później 29 maja o godz. 14 w kartuskiej Kolegiacie odprawi mszę świętą prymicyjną ks. neoprezbiter Rafał Okroj.

D. Tryzna

Komentarze