Gmina Karsin OSP Szkolnictwo

Karsin. Etap wojewódzki Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Laureatką Antonina Datta. W jej żyłach płynie strażacka krew

Antonina Datta, uczennica Szkoły Podstawowej w Karsinie i córka dwojga strażaków-ochotników została zwycięzcą w swojej kategorii etapu wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. To bilet do rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim.

W ubiegłą sobotę w Przodkowie odbyły się eliminacje wojewódzkie, na które przybyli zwycięscy powiatowego szczebla. To uczniowie wyróżniający się wiedzą nt. historii ochrony przeciwpożarowej, o OSP i Związku OSP RP, prewencji przeciwpożarowej czy ratownictwa medycznego.

Wygrywanie ma we krwi

Wszystkie dotychczasowe etapy tego ogólnopolskiego konkursu, perfekcyjnie przeszła Antonina Datta z Karsina. Na poziomie wojewódzkim również wykazała się niezwykłą wiedzą. Test pisemny i wypowiedź ustana poszła jej na tyle dobrze, że znalazła się na pierwszym miejscu w kategorii klas I-IV. Tym samym awansowała do ogólnopolskiego finału.

A. Datta uczęszcza na co dzień do IV klasy Szkoły Podstawowej w Karsinie. Poza tym jest też członkiem miejscowej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsinie należy jej dziadek Kazimierz oraz oboje rodziców. Tata Krzysztof Datta jest obecnie Komendantem Gminnym Związku OSPR RP w Karsinie.

– Jako rodzice jesteśmy dumni, że Antosia podtrzymuje strażacką tradycję w naszej rodzinie. Już od najmłodszych lat z chęcią zaglądała do remizy. Interesuje ją sprzęt, który się tam znajduje. Bierze też czynny udział w projektach o charakterze ratowniczym, które realizuje MDP w naszej miejscowości. Ma społecznikowskie zacięcie z artystyczną duszą, gdyż pięknie też maluje i śpiewa – podkreślają dumni rodzice Elżbieta i Krzysztof Datta.

Wśród zwycięzców konkursu znalazł się również Paweł Zaborowski z ZKiW w Szymbarku. Na etapie ogólnopolskim reprezentuje on pomorskich uczniów klas V-VIII.

Red.

Krzysztof i Antonina Datta oraz nadbryg. Piotr Socha, Pomorski Komendant Wojewódzki PSP. 
Fot. Anna Lehmann/Kartuzy.info

Komentarze