Wokół nas

Piłka nożna. V liga

Historyczny sukces Gwiazdy Karsin.

Miniona sobota na trwałe zapisze się w dziejach Karsina, za sprawą piłkarzy Gwiazdy Karsin, którzy osiągnęli swój historyczny sukces, po raz pierwszy awansując na poziom IV ligi piłkarskiej.

Aby awans stał się faktem futboliści z Karsina, musieli wygrać swój ostatni mecz sezonu 2018/2019. Mieli bowiem tyle samo punktów co druga w tabeli Pomezania Malbork i nawet remis w ostatnim meczu, przy zwycięstwie Pomezanii mógł być bolesną porażką. Ten decydujący o awansie mecz karsinianie rozegrali na ziemi kwidzyńskiej, w Sadlinkach, gdzie zmierzyli się z tamtejszą Spójnią. Już wcześniej trener Andrzej Borowski mówił, że nie wyobraża sobie innego wyniku niż zwycięstwo Gwiazdy. Widać było to po poczynaniach karsinian, którzy wyszli na murawę boiska w wyjątkowo bojowych nastrojach.

Różnica poziomów

Początkowo gospodarze bronili się wszystkimi siłami, lecz w końcu nawałnica z Karsina zaczęła zbierać swoje żniwo w postaci bramek. Worek z golami dla Gwiazdy otworzył się w 27. minucie a kanonada trwała niemal do końca meczu. Ostatecznie Gwiazda pokonała gospodarzy 7:0, pieczętując swój historyczny sukces. Gole zdobyli: Mateusz Frymark 2, Mateusz Kerszk, Mateusz Borowski, Marek Steinborn, Jakub Prondziński i Marcin Czapiewski. Warto dodać, że w Polsce niezwykle mało jest ośrodków wiejskich, które poszczycić się mogą drużyną na poziomie IV ligi. Powiat kościerski jest tu ewenementem, gdyż oprócz Kościerzyny, IV liga zagościła jeszcze w innej wsi, w Lipuszu.

BM

Komentarze