Sport

Piłka ręczna. I liga. Kościerzanki nie dały rady Gnieznu

W ubiegłą sobotę KS Kościerzyna gościła u siebie pretendenta grupy A I Ligii – zespół MKS PR Gniezno. Mimo dobrej gry naszych dziewcząt widoczna była przez cały mecz przewaga gości i to Gniezno wygrało mecz wynikiem 35:27.

Wyżej notowane w tabeli Gniezno było faworytem tego meczu i jego pierwsze minuty potwierdziły stan rzeczy. Przejezdne szybko rzucały bramka za bramką i już w siódmej minucie był wynik 7:2 dla nich. W kolejnych minutach zawodniczki z Gniezna grały bardzo dynamicznie. Natomiast Kościerzanki nie potrafiły pokonać defensywy Gniezna. W piętnastej minucie było 10:5 dla gości. W drugiej ćwiartce nasze dziewczyny zaczęły grać lepiej i powoli odrabiać straty. W siedemnastej minucie było tylko 10:7 dla Gniezna. Jednak ten zryw Kościerzanek okazał się chwilowy i końcówka pierwszej połowy to skuteczniejsza gra zawodniczek z Gniezna. Po trzydziestej minucie było 17:9 dla nich.

Goniły Gniezno, ale się nie udało

Początek pierwszej połowy przyniósł zupełną odmianę gry podopiecznych trenera Dariusza Męczykowskiego. Zaczęły grać bardziej dynamicznie w ofensywie i ich akcje zaczęły wychodzić. Punkt po punkcie zaczęły odrabiać straty. Nie bez znaczenia dla wyniku meczu była świetna gra w bramce bramkarki Oli Bielak. W siódmej minucie było już 14:20 dla Gniezna. Od dziesiątej minuty trafiły się Kościerzankom trzy rzuty karne pod rząd, które dobrze wykorzystała Izabela Świerżewska – zawodniczka grająca z numerem 99. Był to czas bardzo dobrej gry Kościerzanek. Nawet grając w osłabieniu potrafiły odrabiać straty i w dwudziestej trzeciej minucie było już tylko 24:29. Jednak to wszystko na co było ich stać. Końcówka meczu to przewaga przejezdnych, które zaczęły znowu systematycznie zwiększać przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35:27 dla rywalek.