Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. I Runda Klubowego Pucharu Polski. UKS Manta Kościerzyna na najwyższym miejscu

I Runda Klubowego Pucharu Polski zgromadziła na kościerskiej pływalni Aqua Centrum rekordową ilość 240 zawodników z całej Polski. W generalnej klasyfikacji punktowej UKS Manta Kościerzyna zajęła I miejsce, zdobywając 23,7 tys. punktów.

UKS Manta Kościerzyna reprezentowało 26 zawodników, którzy zdobyli 35 medali – dwanaście złotych, czternaście srebrnych, dziewięć brązowych. Najwięcej, bo aż cztery złote medale zdobył Szymon Kropidłowski. Julia Greń dołożyła trzy złote i jeden brązowy. Karol Rozgoński zdobył złoto, dwa srebra i jeden brąz. Z kolei Kacper Rozgoński zgarnął złoty medal i trzy srebrne. Helena Breska wygrała złoto i srebro. Do Fryderyka Bystrona trafiło złoto i dwa srebra. Natalia Gembiak wygrała trzy srebrne krążki i jeden brązowy. Konstancja Bystron zgarnęła srebro i dwa brązy. Kacper Kaszubowski zdobył srebrny i dwa brązowe medale. Olga Guzińska wywalczyła srebrny krążek. Kacper Jurczak wygrał brąz.

Klasyfikacja sztafetowa

Srebrny medal zdobyła sztafeta MIX w składzie: Konstancja Bystron, Julia Greń, Franciszek Bystron, Szymon Kropidłowski. Brązowy medal wygrała sztafeta kobiet w składzie: Helena Breska, Julia Greń, Olga Guzińska, Natalia Gembiak.

Szymon Kropidłowski został najlepszym zawodnikiem I Rundy KPP, zdobywając 2 947 pkt.

W swoich kategoriach wiekowych najlepszymi zawodnikami zostali: Karol Rozgoński, Fryderyk Bystron i Julia Greń.

– Na sukces Klubu pracowali wszyscy zawodnicy, zdobywając punkty od najmłodszych debiutantów do najstarszych doświadczonych zawodników – mówi trener Adam Gniba.