Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. IV Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Młodzi pływacy z KS Aqua Sport znów nie zawiedli

15 października na pływalni Aqua Centrum w Kościerzynie rywalizowano w sportowym ratownictwie wodnym w ramach Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Zawodnicy KS Aqua Sport wywalczyli 31 medali, poprawiając w większości wyścigów swoje rekordy życiowe.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 120 zawodników z Ostrołęki, Ustronia Morskiego, Słupska, Władysławowa, Malborka, Wejherowa, Gdańska i Kościerzyny. Zawody otworzył prezes Aqua Centrum Michał Kupc i przywitał przybyłych zawodników i trenerów oraz życzył zaciętej rywalizacji w duchu fair play.

Medale młodych kościerzaków

W pierwszej konkurencji w kategorii do 11 lat brąz wywalczył Tymoteusz Klasa. W młodzikach starszych brązowy medal otrzymała Dominika Peek. W juniorach młodszych zwyciężyła Anna Szybalska przed Anną Tarnowską, a w chłopakach wygrał Filip Komar. W juniorkach wygrała Daria Freda przed Igą Góralczyk. W kategorii OPEN Daria Freda zajęła drugie miejsce, a Iga Góralczyk była trzecia.

W holowaniu manekina wśród młodzików Konstanty Tarnowski uplasował się na trzecim miejscu. W młodzikach starszych Dominika Peek ukończyła rywalizację na drugim miejscu. W juniorach młodszych drugie miejsce zajęła Anna Szybalska, wyprzedzając Annę Tarnowską. Wśród chłopaków ponownie wygrał Filip Komar. W juniorkach zwyciężyła Daria Freda.

W ratowaniu manekina wśród młodzików trzecie miejsce zajął Konstanty Tarnowski. W młodzikach starszych wygrała Dominika Peek, a Marta Ostrowska ukończyła wyścig na trzecim miejscu. Kategorię junior młodszy zdominowała Anna Szybalska, która zwyciężyła ustanawiając rekord klubu w tej konkurencji wśród kobiet, a jej wynik 1:06,07 s okazał się najlepszy wśród pań w tym dniu. Na trzecim miejscu finiszowała Zuzanna Peek. Jeżeli chodzi o panów to ponownie triumfował Filip Komar. W juniorkach Daria Freda przypłynęła na drugim miejscu.

Sukcesy sztafet

W klasyfikacji OPEN zwyciężyła Anna Szybalska, a na trzecim miejscu była zaledwie 13-letnia Dominika Peek. W sztafetach zwyciężyła drużyna młodzików w składzie: Tomasz Kupc, Tymoteusz Klasa, Jakub Gronczewski i Konstanty Tarnowski. W juniorkach młodszych wygrały dziewczęta KS Aqua Sport w składzie: Zuzanna Peek, Sandra Blok, Marcelina Bławat i Wiktoria Lellek. W juniorkach również dziewczyny zwyciężyły w składzie: Klaudia Bida, Daria Freda, Anna Tarnowska i Anna Szybalska.

Ostatnia runda odbędzie się 3 grudnia w Słupsku, gdzie poznamy najlepsze ratowniczki i ratowników w 2023 roku. Warto dodać, że w klasyfikacji Junior i OPEN prowadzi Daria Freda, a w juniorach młodszych lideruje Filip Komar. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja w juniorkach młodszych, gdzie przewodzi stawce Anna Szybalska, a za nią plasuje się Anna Tarnowska i Zuzanna Peek. W młodziczkach starszych współlideruje Dominika Peek.

KS Aqua Sport będzie organizatorem Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym w dniach 16-17 grudnia i poszukuje sponsorów, aby zawody przeprowadzić na najwyższym możliwym poziomie, czyli z relacją TV na żywo i atrakcyjnymi nagrodami dla zawodników. W celu wsparcia organizacji Mistrzostw Polski skontaktuj się z Prezesem Michałem Zarachem Tel. 606948660 lub mzarach1@wp.pl.