Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. IV Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Udana passa zawodników KS Aqua Sport Kościerzyna

16 października na kościerskiej pływalni odbyły się Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym o Puchar Burmistrza Kościerzyny, które jednocześnie były IV Rundą Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Do rywalizacji przystąpiło ponad stu dwudziestu zawodników z ośmiu klubów, w tym klubowicze z KS Aqua Sport Kościerzyna.

Zawody otworzył prezes Pomorskiej Federacji WOPR Piotr Dąbrowski oraz prezes Aqua Centrum Michał Kupc. Tradycyjnie w ramach Pomorskiej Ligi rozegrano trzy konkurencje indywidualne oraz sztafetę. Konkurencje podzielone zostały na grupy wiekowe: młodzik do 11 lat, młodzik starszy 12-13 lat, junior młodszy 14-15 lat, junior 16-18 lat oraz OPEN.

Dobre wyniki Kościerzaków

Wśród juniorek najlepszą zawodniczką zawodów została Daria Freda z KS Aqua Sport, która wygrała konkurencję 50m holowanie manekina i wyścig australijski, a w konkurencji 100m ratowanie z pasem zajęła drugą pozycję. W kategorii junior młodszy złoto zdobył Jan Marchewicz. Ze srebrnego medalu cieszyła się Anna Szybalska. Również srebro zdobyła Iga Góralczyk i Anna Tarnowska.

W kategorii młodzik starszy najlepszą zawodniczką została Wiktoria Lellek, która zwyciężyła w dwóch kategoriach w jednej znalazła się na trzecim miejscu. Ze srebrnych medali cieszyły się: Sandra Blok i Dominika Peek, zaś Filip Komar dwukrotnie stanął na drugim miejscu. Sporą niespodziankę sprawił dopiero rozpoczynający treningi Kajetan Klonowski, zajmując trzecie miejsce w wyścigu australijskim.

W najmłodszej grupie wiekowej najlepiej zaprezentowała się Monika Zarach pewnie wygrywając wszystkie konkurencje. Brązowy medal wywalczyła Nina Kucharska. Wśród chłopców srebrny medal zdobył Aleks Męczykowski, a brązowy Szymon Hinc.

Wyścigi sztafetowe dziewczęta z KS Aqua Sport wygrały w trzech kategoriach wiekowych: junior młodszy, młodzik starszy i młodzik. Wśród chłopców wygrała sztafeta młodzików.

– Już 13 listopada w Słupsku odbędzie się Finał Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego, gdzie oprócz tradycyjnych rywalizacji dojdzie do podsumowania całej ligi, a w klasyfikacji generalnej kilkoro zawodników KS Aqua Sport jest na podium, więc walka o końcowy sukces zapowiada się fascynująco – zapowiada trener Michał Zarach.