Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. KS Aqua Sport na Finale Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Rekordowa ekipa i jej wyniki

13 listopada w Słupsku odbyła się ostatnia runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość kościerskich pływaków, dzięki czemu ekipa przywiozła ze sobą 29 medali.

W zawodach wystartowało 145 zawodników, co jest rekordową liczbą w tego typu zawodach w tym roku. KS Aqua Sport reprezentowała aż 35-osobowa ekipa. Zdecydowaną większość stanowili debiutanci ze szkoły pływania Aqua Sport, którzy rywalizowali w kategorii 11 lat i młodsi.

Kilkadziesiąt medali dla naszych pływaków

Monika Zarach zdobyła trzy złote medale i zajęła pierwsze miejsce wśród młodziczek w klasyfikacji generalnej Pomorskiej Ligi Ratownictwa. Nina Kucharska wywalczyła srebrny i brązowy krążek oraz uplasowała się na drugiej pozycji w ostatecznej klasyfikacji. Debiutująca Maja Zinka zgarnęła brąz. Aleks Męczykowski wywalczył jeden złoty i dwa srebrne medale oraz wygrał wśród młodzików w klasyfikacji ostatecznej.

Dominika Peek przywiozła złoto, srebro i brąz oraz zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Marcelina Bławat zdobyła złoty i brązowy krążek. Wiktoria Lellek zgarnęła srebro, brąz i wygrała w klasyfikacji młodziczek starszych. Filip Komar wzbogacił się o dwa złote medale i jeden srebrny oraz zajął trzecie miejsce wśród młodzików starszych. Zuzanna Peek wywalczyła złoty medal. Iga Góralczyk zgarnęła brąz i uplasowała się na trzeciej pozycji wśród juniorek młodszych. Anna Tarnowska zdobyła brąz. Jan Marchewicz przywiózł srebrny medal. Daria Freda zdobyła dwa srebrne medale i zajęła trzecie miejsce wśród juniorek w klasyfikacji generalnej.

W sztafetach złoto wywalczyła drużyna chłopięca kościerskich młodzików, żeńska i chłopięca ekipa młodzików starszych i dziewczęcy team juniorek młodszych.

Zawodnicy KS Aqua Sport wystartują teraz w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Pływaniu 19-20 listopada, a następnie pojadą najpierw na Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach do Jastrzębia Zdroju 25-27 listopada, a 16-18 grudnia wybiorą się na Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym do Szczecina.

KS Aqua Sport składa podziękowania firmom: Kruszywa Polskie, HOCH Systemy Kominowe oraz Repiński Transport za pomoc w wyjeździe.